Sisukord
Maitsemeel
Tänane leht
04.05.2019
Eesti Uuring ei näita erakondade varjatud rahastamist Purunenud kabast polnud paberites jälge (11) Kohus: kaba murdumine relvatestil oli lubatav (5) Erihooldekodude laialikolimine põrkub vastuseisudele (11) Vaene sõidab auto, rikas rongiga (19) Majandus Investor Mari: rahasadu ja kevadpuhastus Veeohutuskampaania keskendub eakatele Välismaa HIVi ja C-hepatiiti nakatatud britid otsivad õiglust AJA PEEGEL: Homo europaeus – müüt või tegelikkus? (2) Ogoni hõim unistab joogiveest, mis ei lõhnaks nafta järele (3) Arvamus Juhtkiri: hooldekodust teiste sekka (5) Anna Põld: «emotsionaalselt ülesköetud naine» (76) Kuidas müüa Eestit? Halva mängu juurde ei pea head nägu tegema (176) Visa võitleja (2) Miljarditehas 2.0 (8) Väike vihale aetud maag Nädala plaat. Maria Faust tõmbab hinge Pealpool pilvi paistab alati päike Kultuur Kuidas müüa Eestit? Kirg, muusika ja pühendumine: 70 aastat esimesest džässifestivalist Eestis (1) Nädala plaat. Maria Faust tõmbab hinge Pealpool pilvi paistab alati päike Tallinn Vaene sõidab auto, rikas rongiga (19) Kodu Eesti naine tõestab, et ideaalne kodu võib olla väga pisike (3) AK Kuidas müüa Eestit? Tšornobõl: et inimesed jumala eest teada ei saaks Peeter Langovitsi tagasivaade: poliitilised talgud Tallinn 800: nunnade kapsaaeda kaotatud pühadus? Vikerkaar loeb. Me vajame uusi Madis Kõivu lugemisi (1) Ühiskonna- ja moraalikriitikat 200 aasta tagant Romantismi kompendium Nädala plaat. Maria Faust tõmbab hinge Pealpool pilvi paistab alati päike Juurikas. Jüri Ratas ja kommete kool (3) Arter Arteri suur lugu. Victor Crone: Armastuskirjade assistenti mul veel ei ole (5) Vaadake, millised loomad lähevad vapralt sõtta Justin Petrone: aus kirjanik võidab alati (1) Ameerika luksuskaup on kõrgharidus (2) Minu pirakas Nepali pulm (2) VIDEO: Kuidas teha ise šokolaadikomme? Filmiarvustus «Vaat kus paar». Teraapiafilm meestele, kes tunnevad, et neist ei piisa… Köögirõõmu rohurohelisest: küpseta mahlakat naadi-porgandipirukat Pullerits proovib järele: kui raske on rada, mida peab elus korra sõitma iga tõeline rattur? (1) Sõiduproov. Toyota Camry: 15 aastat hiljem ja Avensise asemel Elektritõuks on megasuur fun! (5) Eesti mehed on rääkinud! Kõrge konts ja punane suu polegi enam seksikad! (4) Meelelahutus Koomiks Sudoku

VIDEO: Kuidas teha ise šokolaadikomme?

4 min lugemist
Maias seltskond käsitööšokolaadi meistrikojas Lvivis, Ukrainas. Vasakult päripäeva: Mihailo, Roman, Agnieszka, Alexandra ja loo autor. FOTO: Sasha Butova

Mis saab siis, kui ühte ruumi satuvad ablas šokohoolik ja lauatäis šokolaadi? Arter tegi proovi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Plaan kõlab uhkelt ja isuäratavalt: valmistame ise šokolaadipralineesid. Mmm… Ja kohapeal võib neid meistriklassis nahka panna piiramatus koguses. Hm. Kõlab kahtlaselt – kui miski paistab liiga hea, et olla tõsi, siis on selle asjaga lood teadagi kuidas. Hiljem tuleb välja, et nii ongi. Ebameeldiv üllatus, nagu selgub, peidab end aga täiesti ootamatus kohas. Kuid alustame algusest. Vaata videost, mis juhtus!

Šokolaad hakkab pähe

Oleme seltskonna ajakirjanikega Ukrainas Lvivi linnas. Parajalt näljased ja põnevil, teel kohaliku käsitööšokolaadi vabrikusse. Kena vanalinnamaja uksel võtab meid vastu magusa šokolaadilõhna pahvak. Tõesõna, õhk on kommiaurudest nii paks, et mulle tundub, nagu saaks juba selle sissehingamisest kõhu täis.

Ma tean, et suur osa auväärt lugejaid mind edaspidi ei salli, aga ütlen ikkagi otse, nagu asjad on: olen eluaeg olnud meeletu šokolaadimugija, aga seni pole sellest kehale veel midagi talletunud. Nii arvasin muretult, et milleks end piirata, kui midagi ei juhtu. Šokolaadivabrikus ettevalmistusi tehes selgub, et juhtub ikka küll. Saame kõik põlled ette, kindad kätte ja kenad kokamütsid pähe, sest juuksed peavad selles peenes ametis viksilt kaetud olema. Proovin ühte mütsi ja teist, aga kõik on liiga väikesed. No nüüd on selge, kuhu need kommikilod ladestusid – pähe hakkasid! Isegi härradel minu tiimis on pisemad peanupud ja ainult paksude juuste süüks seda kuidagi panna ei anna. Viimaks leitakse siiski minu mõõtu mütsilatakas ja töö võib alata.

03.05.2019 06.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto