Kas ema südant tunned sa

Dee Dee Blanchardi (Patricia Arquette) ja Gypsy Rose Blanchardi (Joey King) imetlusväärhe ja õudustäratav lugu telesarjas «The Act». FOTO: Kaader sarjast

Kaheksaosaline telesari «The Act» on järjekordne tõestus, et sarjade kuldajastu jätkub ning et päriselu on vahel veidram kui mistahes väljamõeldis. Jubedal tõsilool põhinev «The Act» on meisterlikult läbitunnetatud karakteriuuring, mille taustal rullub järjest pinget kruvides lahti hämmastav lugu, mis paneb vaataja taluvuse proovile rohkem kui üks kord. Näitlejad, eriti ema kehastav Patricia Arquette ja Joey King tütre rollis, loovad mällusööbiva duo koos sellega kaasneva ambivalentsete tunnete paletiga. Kõik ei ole päris nii, nagu alguses paistab, ning väikseimadki detailid viivad vanakreeka tragöödia stiilis letaalse finaali poole.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Õigupoolest ei tehta lõpust saladust juba alguses, seda enam, et sarja aluseks olnud juhtum on üle maailma tuntud. Gypsy Rose Blanchardi ja tema ema Dee Dee Blanchardi ebatavaline lugu jõudis kulminatsiooni 2015. aastal. Sellest räägiti ja kirjutati ning paari aasta eest valmis ka väga mõjus dokumentaalfilm «Mommy Dead and Dearest», mis sisaldab märksa rohkem infot ja taustakirjeldust kui «The Act».

02.05.2019 04.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto