R, 20.05.2022

Meediajuhtide kaotatud närv ja poliitikute punktivõit

Oliver Kund
, reporter
Meediajuhtide kaotatud närv ja poliitikute punktivõit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 107
Nii Vilja Kiisler kui Ahto Lobjakas on oma sõnade ja ütlemiste pärast saanud kõige räigema sõimu osaliseks. 
Nii Vilja Kiisler kui Ahto Lobjakas on oma sõnade ja ütlemiste pärast saanud kõige räigema sõimu osaliseks. Foto: Shutterstock/Ekraanitõmmised

EKRE suhtes kriitilisi ajakirjanikke Ahto Lobjakat ja Vilja Kiislerit tabas ähvarduste laine ning nende ülemusi orkestreeritud kaebuste laviin. Kuidas juhtus, et kahe meediamaja juhid kaotasid närvi, ajakirjanikud lahkusid ja kogu loos haaras punktivõidu EKRE tiib?

Teisipäeva, 16. aprilli hommik. Postimehe poliitajakirjanduse raudvara Vilja Kiisler avaldab väljaande veebis arvamusartikli pealkirjaga «Asi pole retoorikas, sisu on õõvastav».

Mõtteavaldus tõukub Kiisleri päev varem tehtud otse-eetri usutlusest Euroopa Parlamenti kandideeriva EKRE poliitiku Jaak Madisoniga.

Kiisler räägib arvamusloos oma sisetundest, et Madison ja Henn Põlluaas võivad end väljendada viisakamalt kui Mart ja Martin Helme, ent nende retoorika juured näivad viivat sama allikani: EKRE Euroopa sõsarparteide infovoogudeni, kus levitatakse «alternatiivseid fakte» ja väljamõeldisi.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tagasi üles