Sisukord
Kodustiil
Tänane leht
04.05.2019
Eesti Uuring ei näita erakondade varjatud rahastamist Purunenud kabast polnud paberites jälge (11) Kohus: kaba murdumine relvatestil oli lubatav (5) Erihooldekodude laialikolimine põrkub vastuseisudele (11) Vaene sõidab auto, rikas rongiga (19) Majandus Investor Mari: rahasadu ja kevadpuhastus Veeohutuskampaania keskendub eakatele Välismaa HIVi ja C-hepatiiti nakatatud britid otsivad õiglust AJA PEEGEL: Homo europaeus – müüt või tegelikkus? (2) Ogoni hõim unistab joogiveest, mis ei lõhnaks nafta järele (3) Arvamus Juhtkiri: hooldekodust teiste sekka (5) Anna Põld: «emotsionaalselt ülesköetud naine» (76) Kuidas müüa Eestit? Halva mängu juurde ei pea head nägu tegema (176) Visa võitleja (2) Miljarditehas 2.0 (8) Väike vihale aetud maag Nädala plaat. Maria Faust tõmbab hinge Pealpool pilvi paistab alati päike Kultuur Kuidas müüa Eestit? Kirg, muusika ja pühendumine: 70 aastat esimesest džässifestivalist Eestis (1) Nädala plaat. Maria Faust tõmbab hinge Pealpool pilvi paistab alati päike Tallinn Vaene sõidab auto, rikas rongiga (19) Kodu Eesti naine tõestab, et ideaalne kodu võib olla väga pisike (3) AK Kuidas müüa Eestit? Tšornobõl: et inimesed jumala eest teada ei saaks Peeter Langovitsi tagasivaade: poliitilised talgud Tallinn 800: nunnade kapsaaeda kaotatud pühadus? Vikerkaar loeb. Me vajame uusi Madis Kõivu lugemisi (1) Ühiskonna- ja moraalikriitikat 200 aasta tagant Romantismi kompendium Nädala plaat. Maria Faust tõmbab hinge Pealpool pilvi paistab alati päike Juurikas. Jüri Ratas ja kommete kool (3) Arter Arteri suur lugu. Victor Crone: Armastuskirjade assistenti mul veel ei ole (5) Vaadake, millised loomad lähevad vapralt sõtta Justin Petrone: aus kirjanik võidab alati (1) Ameerika luksuskaup on kõrgharidus (2) Minu pirakas Nepali pulm (2) VIDEO: Kuidas teha ise šokolaadikomme? Filmiarvustus «Vaat kus paar». Teraapiafilm meestele, kes tunnevad, et neist ei piisa… Köögirõõmu rohurohelisest: küpseta mahlakat naadi-porgandipirukat Pullerits proovib järele: kui raske on rada, mida peab elus korra sõitma iga tõeline rattur? (1) Sõiduproov. Toyota Camry: 15 aastat hiljem ja Avensise asemel Elektritõuks on megasuur fun! (5) Eesti mehed on rääkinud! Kõrge konts ja punane suu polegi enam seksikad! (4) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti naine tõestab, et ideaalne kodu võib olla väga pisike

5 min lugemist
Talvi Toome minimaja on tagasihoidlik, aga millestki puudust seal olema ei saa. Peagi valmib maja ette ka terrass. FOTO: Talvi Toom

Üha kallineva kinnisvara maailmas muutusid juba mõnda aega tagasi menukaks minimajad – ehitatakse küll eramu, aga hästi pisike, kuhu mahub ära vaid esmavajalik. Elanikud ise on sellises kodus enamasti äärmiselt õnnelikud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Talvi Toom parajasti ehitab endale sellist kodu. Temal tekkis tarvidus endale tilluke maja ehitada eelkõige seepärast, et talle kuulub 160-aastane klassikaline talumaja, mida vaikselt taastatakse, aga kus praegu elada ei kannata. Seega tuli leida või ise ehitada alternatiivne eluase. Toom ütleb, et talumaja elamiskorda seadmisega võib minna aastaid, mistõttu võetigi vastu otsus ehitada talumaja kõrvale minimaja, kuhu esiotsa elama kolida.

«Hiljem saab selle külalistemajana kasutusele võtta,» sõnab ta ja lisab, et minimajade liikumine, sealhulgas ületarbimise ja ökoloogilise jalajälje vähendamine, on tallegi väga sümpaatne idee.

03.05.2019 06.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto