Sisukord
Nädala näod
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (5) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi (3) Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (12) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (3) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (2) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (24) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? (2) Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (2) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne (3) Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades (1) Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte (2) Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Halva mängu juurde ei pea head nägu tegema

2 min lugemist
Kersti Kaljulaid FOTO: Andrus Peegel

Parlamentaarses riigis nagu Eesti pole presidendil just palju võimu. Põhiseaduslik raam on üsna range, isikliku väljendusvabaduse ruum on presidendil koguni ahtam kui teistel kodanikel. Niisiis saab presidendi võim põhineda üksnes vaimsel autoriteedil.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kui president Kersti Kaljulaid väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Marti Kuusiku ametivande andmise ajaks riigikogu saalist lahkus, oli see tegelikult ainus, mida ta sai teha väljendamaks, et ta ei ole toimuvaga rahul.

Meenutagem. President kinnitas selle valitsuse ministrid ametisse. Vestles enne nendega, kellest ei tema ega avalikkus kuigi palju teadnud, aga kinnitas ära. Vastu mõningaid ootusi ei pidanud ta võimalikuks jätta mõni minister kinnitamata ja minna välja riigikohtu vaidluse peale – selline otsus olnuks erakordselt kergesti rünnatav ja võinuks ühiskonna rängalt proovile panna.

Kadrioru andmed Marti Kuusiku väidetava vägivallatsemise kohta ei pruukinud pärineda ainult ajakirjandusest. Et asi on tõsine, näitas see, kui kiiresti algatas politsei süüdistuste paikapidavuse uurimiseks kriminaalasja.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto