Sisukord
Eesti
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (11) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (45) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Vaene sõidab auto, rikas rongiga

2 min lugemist
  • Pool Eesti liikumistest toimub Tallinnas ja Harjumaal
  • Kiire ja mugav ühistransport suudab autoga konkureerida
  • Kõige suurem potentsiaal on rongiliiklusel
Kui autode liikumiskiirus kahaneb Tallinnas tipptunni ajal peaaegu olematuks, siis rongil on igal ajal eesõigus. FOTO: Toomas Huik

Tallinnas ja Harjumaal annab autostumisele hoogu väiksema sissetulekuga elanikkonna grupp, jõukam inimene aga eelistaks autole ühistransporti, kui see on piisavalt mugav ja kiire, tõdeti eile Tallinna liikuvuskava 2035 seminaril.

Tellijale

Kui jagada Tallinna hõivatud ehk tööl käivad elanikud palgatulu järgi nelja ossa, siis nii Tallinnas kui ka Harjumaal on kaks kõige rikkamat elanike gruppi juba aastaid olnud püsivad auto kasutajad.

«Aga praegu autostub kõige kiiremini just madalapalgaliste, keskmisest väiksemat palka saavate inimeste grupp,» selgitas maanteeameti liikuvusekspert Mari Jüssi. «Põhjuseks on ilmselt see, et inimesel on valida, kas ta võtab pakutava töökoha vastu ja kulutab iga päev tööle ja koju sõitmisele poolteist tundi, või ta võtab töökoha vastu, ostab kõige odavama auto ja kulutab igas kuus paarsada eurot auto peale. Just sinikraede töökohad on tekkinud kohtadesse, kus ühistransport ei rahulda nende igapäevast liikumisvajadust.»

Ta lisas, et statistikaameti andmetest võib välja lugeda ka seda, et jõukam elanikkond on autostumisest küllastunud ja see on pisut vähenemas.

15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto