Sisukord
Eesti
Tänane leht
04.05.2019
Eesti Uuring ei näita erakondade varjatud rahastamist Purunenud kabast polnud paberites jälge (11) Kohus: kaba murdumine relvatestil oli lubatav (5) Erihooldekodude laialikolimine põrkub vastuseisudele (11) Vaene sõidab auto, rikas rongiga (19) Majandus Investor Mari: rahasadu ja kevadpuhastus Veeohutuskampaania keskendub eakatele Välismaa HIVi ja C-hepatiiti nakatatud britid otsivad õiglust AJA PEEGEL: Homo europaeus – müüt või tegelikkus? (2) Ogoni hõim unistab joogiveest, mis ei lõhnaks nafta järele (3) Arvamus Juhtkiri: hooldekodust teiste sekka (5) Anna Põld: «emotsionaalselt ülesköetud naine» (76) Kuidas müüa Eestit? Halva mängu juurde ei pea head nägu tegema (176) Visa võitleja (2) Miljarditehas 2.0 (8) Väike vihale aetud maag Nädala plaat. Maria Faust tõmbab hinge Pealpool pilvi paistab alati päike Kultuur Kuidas müüa Eestit? Kirg, muusika ja pühendumine: 70 aastat esimesest džässifestivalist Eestis (1) Nädala plaat. Maria Faust tõmbab hinge Pealpool pilvi paistab alati päike Tallinn Vaene sõidab auto, rikas rongiga (19) Kodu Eesti naine tõestab, et ideaalne kodu võib olla väga pisike (3) AK Kuidas müüa Eestit? Tšornobõl: et inimesed jumala eest teada ei saaks Peeter Langovitsi tagasivaade: poliitilised talgud Tallinn 800: nunnade kapsaaeda kaotatud pühadus? Vikerkaar loeb. Me vajame uusi Madis Kõivu lugemisi (1) Ühiskonna- ja moraalikriitikat 200 aasta tagant Romantismi kompendium Nädala plaat. Maria Faust tõmbab hinge Pealpool pilvi paistab alati päike Juurikas. Jüri Ratas ja kommete kool (3) Arter Arteri suur lugu. Victor Crone: Armastuskirjade assistenti mul veel ei ole (5) Vaadake, millised loomad lähevad vapralt sõtta Justin Petrone: aus kirjanik võidab alati (1) Ameerika luksuskaup on kõrgharidus (2) Minu pirakas Nepali pulm (2) VIDEO: Kuidas teha ise šokolaadikomme? Filmiarvustus «Vaat kus paar». Teraapiafilm meestele, kes tunnevad, et neist ei piisa… Köögirõõmu rohurohelisest: küpseta mahlakat naadi-porgandipirukat Pullerits proovib järele: kui raske on rada, mida peab elus korra sõitma iga tõeline rattur? (1) Sõiduproov. Toyota Camry: 15 aastat hiljem ja Avensise asemel Elektritõuks on megasuur fun! (5) Eesti mehed on rääkinud! Kõrge konts ja punane suu polegi enam seksikad! (4) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vaene sõidab auto, rikas rongiga

2 min lugemist
  • Pool Eesti liikumistest toimub Tallinnas ja Harjumaal
  • Kiire ja mugav ühistransport suudab autoga konkureerida
  • Kõige suurem potentsiaal on rongiliiklusel
Kui autode liikumiskiirus kahaneb Tallinnas tipptunni ajal peaaegu olematuks, siis rongil on igal ajal eesõigus. FOTO: Toomas Huik

Tallinnas ja Harjumaal annab autostumisele hoogu väiksema sissetulekuga elanikkonna grupp, jõukam inimene aga eelistaks autole ühistransporti, kui see on piisavalt mugav ja kiire, tõdeti eile Tallinna liikuvuskava 2035 seminaril.

Tellijale Tellijale

Kui jagada Tallinna hõivatud ehk tööl käivad elanikud palgatulu järgi nelja ossa, siis nii Tallinnas kui ka Harjumaal on kaks kõige rikkamat elanike gruppi juba aastaid olnud püsivad auto kasutajad.

«Aga praegu autostub kõige kiiremini just madalapalgaliste, keskmisest väiksemat palka saavate inimeste grupp,» selgitas maanteeameti liikuvusekspert Mari Jüssi. «Põhjuseks on ilmselt see, et inimesel on valida, kas ta võtab pakutava töökoha vastu ja kulutab iga päev tööle ja koju sõitmisele poolteist tundi, või ta võtab töökoha vastu, ostab kõige odavama auto ja kulutab igas kuus paarsada eurot auto peale. Just sinikraede töökohad on tekkinud kohtadesse, kus ühistransport ei rahulda nende igapäevast liikumisvajadust.»

Ta lisas, et statistikaameti andmetest võib välja lugeda ka seda, et jõukam elanikkond on autostumisest küllastunud ja see on pisut vähenemas.

03.05.2019 06.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto