Sisukord
Majandus
Postimees
04.05.2019
Eesti Uuring ei näita erakondade varjatud rahastamist Purunenud kabast polnud paberites jälge (11) Kohus: kaba murdumine relvatestil oli lubatav (5) Erihooldekodude laialikolimine põrkub vastuseisudele (11) Vaene sõidab auto, rikas rongiga (19) Majandus Investor Mari: rahasadu ja kevadpuhastus Veeohutuskampaania keskendub eakatele Välismaa HIVi ja C-hepatiiti nakatatud britid otsivad õiglust AJA PEEGEL: Homo europaeus – müüt või tegelikkus? (2) Ogoni hõim unistab joogiveest, mis ei lõhnaks nafta järele (3) Arvamus Juhtkiri: hooldekodust teiste sekka (5) Anna Põld: «emotsionaalselt ülesköetud naine» (79) Kuidas müüa Eestit? Halva mängu juurde ei pea head nägu tegema (184) Visa võitleja (2) Miljarditehas 2.0 (8) Väike vihale aetud maag Nädala plaat. Maria Faust tõmbab hinge Pealpool pilvi paistab alati päike Kultuur Kuidas müüa Eestit? Kirg, muusika ja pühendumine: 70 aastat esimesest džässifestivalist Eestis (1) Nädala plaat. Maria Faust tõmbab hinge Pealpool pilvi paistab alati päike Tallinn Vaene sõidab auto, rikas rongiga (19) Kodu Eesti naine tõestab, et ideaalne kodu võib olla väga pisike (3) AK Kuidas müüa Eestit? Tšornobõl: et inimesed jumala eest teada ei saaks Peeter Langovitsi tagasivaade: poliitilised talgud Tallinn 800: nunnade kapsaaeda kaotatud pühadus? Vikerkaar loeb. Me vajame uusi Madis Kõivu lugemisi (1) Ühiskonna- ja moraalikriitikat 200 aasta tagant Romantismi kompendium Nädala plaat. Maria Faust tõmbab hinge Pealpool pilvi paistab alati päike Juurikas. Jüri Ratas ja kommete kool (3) Arter Arteri suur lugu. Victor Crone: Armastuskirjade assistenti mul veel ei ole (5) Vaadake, millised loomad lähevad vapralt sõtta Justin Petrone: aus kirjanik võidab alati (1) Ameerika luksuskaup on kõrgharidus (2) Minu pirakas Nepali pulm (2) VIDEO: Kuidas teha ise šokolaadikomme? Filmiarvustus «Vaat kus paar». Teraapiafilm meestele, kes tunnevad, et neist ei piisa… Köögirõõmu rohurohelisest: küpseta mahlakat naadi-porgandipirukat Pullerits proovib järele: kui raske on rada, mida peab elus korra sõitma iga tõeline rattur? (1) Sõiduproov. Toyota Camry: 15 aastat hiljem ja Avensise asemel Elektritõuks on megasuur fun! (5) Eesti mehed on rääkinud! Kõrge konts ja punane suu polegi enam seksikad! (4) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Veeohutuskampaania keskendub eakatele

3 min lugemist
  • Eesmärk on vähendada surmaga lõppunud veeõnnetuste hulka aastas 20le.
  • Viimastel aastatel on suurenud eakate uppumise arv.
Uppumiste statistika.  FOTO: Pm

Päästeametis valminud analüüsi järgi on traagiliste tagajärgedega veeõnnetuste üheks olulisemaks põhjuseks Eestis jätkuvalt alkohol, teist aastat järjest on pooled uppunutest olnud joobes. Teise olulise suundumusena selgub statistikast, et aasta-aastalt on tõusnud veeõnnetuste ohvrite keskmine vanus. 2018. aastal olid rohkem kui pooled hukkunutest eakad. Vanemaealiste inimeste turvalisusele veekogudel ja nende ääres keskendub ka Päästeameti tänavune veeohutuskampaania. Päästemeti, Politse- ja Piirivalveameti ning Veeteede Ameti koostöös toimub maikuu jooksul hulk veeohutusele keskenduvaid üritusi, mille koondnimetuseks on mereohutuskuu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

2018. aastal kaotas Eestis veeõnnetustes elu kokku 43 inimest, neist 20 siseveekogudes ja 19 meres. Vaid üks inimene hukkus paadisõiduõnnetuse tagajärjel, kaks inimest uppus vannis, üks tünnis ja üks praami trümmis. 22 hukkunut olid eakamad inimesed vanuses üle 60 aasta. Millest on põhjustatud veeõnnetuste ohvrite keskmise vanuse tõus, Päästeameti analüütiku Erko Oidersalu koostatud ülevaate põhjal üheselt ei selgu. Võib järeldada, et noortele suunatud merehariduslikud programmid ning kooliõpilaste kohustuslik ujumisõpe on hakanud tulemusi andma. Teisalt kehvemad füüsilised võimed, nõrk ujumisoskus ning veeohutusnõuete eiramine põhjustavad eakamatele inimestele raskemaid tagajärgi. 14 juhul hukkusid vanemad inimesed libastumise või komistamise tõttu vette kukkudes.

03.05.2019 06.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto