Sisukord
Juurikas
Postimees
04.05.2019
Eesti Uuring ei näita erakondade varjatud rahastamist Purunenud kabast polnud paberites jälge (11) Kohus: kaba murdumine relvatestil oli lubatav (5) Erihooldekodude laialikolimine põrkub vastuseisudele (11) Vaene sõidab auto, rikas rongiga (19) Majandus Investor Mari: rahasadu ja kevadpuhastus Veeohutuskampaania keskendub eakatele Välismaa HIVi ja C-hepatiiti nakatatud britid otsivad õiglust AJA PEEGEL: Homo europaeus – müüt või tegelikkus? (2) Ogoni hõim unistab joogiveest, mis ei lõhnaks nafta järele (3) Arvamus Juhtkiri: hooldekodust teiste sekka (5) Anna Põld: «emotsionaalselt ülesköetud naine» (79) Kuidas müüa Eestit? Halva mängu juurde ei pea head nägu tegema (184) Visa võitleja (2) Miljarditehas 2.0 (8) Väike vihale aetud maag Nädala plaat. Maria Faust tõmbab hinge Pealpool pilvi paistab alati päike Kultuur Kuidas müüa Eestit? Kirg, muusika ja pühendumine: 70 aastat esimesest džässifestivalist Eestis (1) Nädala plaat. Maria Faust tõmbab hinge Pealpool pilvi paistab alati päike Tallinn Vaene sõidab auto, rikas rongiga (19) Kodu Eesti naine tõestab, et ideaalne kodu võib olla väga pisike (3) AK Kuidas müüa Eestit? Tšornobõl: et inimesed jumala eest teada ei saaks Peeter Langovitsi tagasivaade: poliitilised talgud Tallinn 800: nunnade kapsaaeda kaotatud pühadus? Vikerkaar loeb. Me vajame uusi Madis Kõivu lugemisi (1) Ühiskonna- ja moraalikriitikat 200 aasta tagant Romantismi kompendium Nädala plaat. Maria Faust tõmbab hinge Pealpool pilvi paistab alati päike Juurikas. Jüri Ratas ja kommete kool (3) Arter Arteri suur lugu. Victor Crone: Armastuskirjade assistenti mul veel ei ole (5) Vaadake, millised loomad lähevad vapralt sõtta Justin Petrone: aus kirjanik võidab alati (1) Ameerika luksuskaup on kõrgharidus (2) Minu pirakas Nepali pulm (2) VIDEO: Kuidas teha ise šokolaadikomme? Filmiarvustus «Vaat kus paar». Teraapiafilm meestele, kes tunnevad, et neist ei piisa… Köögirõõmu rohurohelisest: küpseta mahlakat naadi-porgandipirukat Pullerits proovib järele: kui raske on rada, mida peab elus korra sõitma iga tõeline rattur? (1) Sõiduproov. Toyota Camry: 15 aastat hiljem ja Avensise asemel Elektritõuks on megasuur fun! (5) Eesti mehed on rääkinud! Kõrge konts ja punane suu polegi enam seksikad! (4) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juurikas. Jüri Ratas ja kommete kool

5 min lugemist
Jüri Ratas ja kommete kool. FOTO: Mihkel Maripuu

Riigikogu esimehe kabinet. Henn Põlluaas toksib haamrikesega ja jagab Jaak Madisonile õpetussõnu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

PÕLLUAAS: Daamidega vesteldes pole viisakas hoida käsi püksitaskus ja ennast kandadel edasi-tagasi õõtsutada. Samuti ei sobi nina koukida, kaenlaaluseid ja kubemepiirkonda kratsida, põrandale sülitada ja ropendada.

MADISON: Millises situatsioonis näeb etikett ette käesuudlemist?

PÕLLUAAS: Käesuudlus on väga elegantne austusavaldus, mis on jälle populaarsust võitmas. Käesuudlus peab olema stiilne.

MADISON: Jaa, ma tean. Tuleb võtta daami käsi ja tõsta suu juurde.

PÕLLUAAS: Ei, päris sedasi see asi ei käi. Daami käsi pole kotlet, et muudkui tõstad ja paned suhu. Mees peab kummarduma kergelt ettepoole, võtma daami pisut ettesirutatud käe, tõstma selle oma näo juurde ja puudutama kuivade huultega põgusalt daami käeselga. Seejärel vaatama daamile otsa ja ütlema lühikese komplimendi või viisakusfraasi.

MADISON: Oletame, et viibime merel. Pime, tormine öö. Daam on ennast lukustanud laevakajutisse. Kuidas ma saan tema kätt suudelda sellises situatsioonis? Kas löön ukse maha?

03.05.2019 06.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto