Sisukord
Rahvastik
Tänane leht
07.05.2019
Eesti Ülemiste terminali uut konkurssi varjutavad lahkhelid arhitektidega Tallinnasse saabus ujuv gümnaasium (3) Majandus Ülemiste terminali uut konkurssi varjutavad lahkhelid arhitektidega Uuri järele: kes saavad esimesena koju kiire interneti (4) Hiidude mobiiliheitluses kaldub kaalukauss Huawei poole (1) Välismaa Moskva lennutragöödia nõudis 41 inimelu Iisraelis läks Eurovisiooni eel tuliseks (3) Arvamus Juhtkiri: häda linnukese pärast (1) Aarne Seppel: «seksikad valimised» (4) Andrus Ansip europarlamendi valimistest: oluline on valida neid, kes lähevad looma, mitte lõhkuma (33) Riho Terras europarlamendi valimistest: olen Eesti elanikele alati kättesaadav (5) Marianne Mikko europarlamendi valimistest: Eesti eurosaadik peab olema sama tõhus kui sakslane (12) Yana Toom europarlamendi valimistest: Eesti saadikud Brüsselis ei ole kadunud kui vits vette (6) Hardo Pajula: hoidkem suhteid ilmavaatelisse vastasleeri kuuluvate inimestega (46) Euroopa Parlamendi presidendid: minge valima! (2) Meie Eesti Millises suunas liigub noorte pereelu? Lea Danilson-Järg: Eesti naised on lapsesõbralikult meelestatud (5) Uus võimuliit suunab rahvastiku teemale topelt tähelepanu (4) Kultuur Sarimõrvari anatoomia: koletised on nähtamatud (8) Vihmari lõbusad naised ja mehed Miks me vajasime menusarja «ENSV» (3) Sport Tatarimaa lehemees: Kaasani fännid mäletavad Martin Müürseppa Tervis Kevadine supertaim karulauk puhastab verd ja soolestikku, alandab kolesteroolitasetki Tallinn Tallinnasse saabus ujuv gümnaasium (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uus võimuliit suunab rahvastiku teemale topelt tähelepanu

3 min lugemist
  • Riina Solman (Isamaa) peab ministrina sisuliselt paika seadma uued rööpad.
  • Riigikogu komisjoni asub tõenäoliselt juhtima EKRE poliitik Jaak Valge.
  • Probleemkomisjoni liikmeteks määratakse igast erakonnast üks esindaja.
Eesti lipp Pika Hermanni tornis. FOTO: Liis Treimann

Uues valitsuskoalitsioonis hakkavad Eesti kestlikkuse ja demograafia probleemidega tegelema korraga nii parlamendi kui ka täitevvõimu tasandi institutsioonid. Taastatud on masuaja kärbete tõttu kaotatud rahvastikuministri institutsioon ja ministrina on ametisse asunud Riina Solman (Isamaa). Lisaks on Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioonilepingus kokku lepitud, et ka uues riigikogus luuakse rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjon, nagu oli eelmise koosseisu ajal.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Riina Solmani sõnul hakkavad rahvastikuministri teemadeks olema rahvastikupoliitika, perepoliitika, rahvastikutoimingud, usuasjad ja kodanikuühiskond. Samuti hakkab ta tegelema globaalse eestluse ja eestlaste Eestisse tagasi kutsumisega, aga ka uussisserändajate kohanemisega Eestis. Kodakondsus- ja migratsioonipoliitika küsimused jäävad praeguse plaani järgi siseministri hallata ning integratsioonivaldkond kultuuriministeeriumile.

06.05.2019 08.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto