Sisukord
Sport
Postimees
11.05.2019
Eesti Üksikema: kõigega saab hakkama. Iseasi, mis hinnaga (12) Vana DNA näitas, millal Uurali geenid Eestisse jõudsid (15) Paljastus Venemaa veebiorgiate varjatud äri Tallinnas (18) Majandus Tallinna börsil käib ilus dividendisadu Kunda sadam unistab liinist Loviisasse (1) Trump peab Hiina imporditolle kaubandusleppest kasulikumakski Välismaa Hiinlased pühivad uiguurid suurprojekti jalust (2) Arvamus Juhtkiri: üksikvanem ei tohi jääda üksi (3) Margus Parts: Hiina kilpkonn puksib naabreid (1) Suurärimehe valus maandumine (6) Jalgpalli renessanss Karistus juba käes (10) Aasta tähtsaim beebi (2) Andres Adamson: Posti(mehe)papa 200 aasta juubeli puhul (6) Kultuur Muusika, mis mõjub seedimisele hästi Tantsitakse, kuni maailm lahustub Kitarripopp ei ole surnud Teadus Vana DNA näitas, millal Uurali geenid Eestisse jõudsid (15) Kodu Kogukonnaaed toob naabrid ühisele peenrale AK Sten Weidebaum: laulupidu pühendusega õpetajalt - Johann Voldemar Jannsen 200 Jaak Valge: „Kellele iseseisvus, kellele ike“ (48) Juurikas. Emotsionaalselt ülesköetud naised Andres Adamson: Posti(mehe)papa 200 aasta juubeli puhul (6) Juurikas. Tulnukad ründavad Juurikas. Ott Tänak sõidab liinibussiga Tartust Otepääle: live blogi Juurikas. Kuressaares tabati töömees Arter Suursaadik Jonatan Vseviov – mees, kes aitas eestlased viisata USAsse (1) Uus tase Eesti spordis: nüüd läheb löömaks! Filmiarvustus «Pokémon: detektiiv Pikachu»: inimese ja Pokémoni pika sõpruse lugu Emadepäevaks: küpseta inglikooki või tee kihilist kausimagusat Tuntud suunamudija saatuslik kannapööre Sõiduproov: Mazda 3. Kõige ilusam punane Kuidas nafta merepõhjast kätte saadakse? Roosa on salakaval toon, mis mõjub nii nagu sa iial arvata ei oskaks! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uus tase Eesti spordis: nüüd läheb löömaks!

6 min lugemist
Ebasportlik intsident kümne aasta tagusest ajast, kui Kalev/Cramo meeskonna ameeriklasest leegionär Nate Fox virutab mängus TÜ/Rocki vastu kohtunik Aare Halliko suunas jalaga. Fox lasti USAs oma kodu ees maha enne 2014. aasta jõule. FOTO: Ove Maidla

Eelmisel nädalalõpul läksid Eestis rattavõistlusel arvete klaarimiseks käiku ka käed. Paraku pole selles midagi erandlikku. Löömised ja kaklused on osa Eesti spordist.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Möödunud pühapäeval Mulgi rattamaratonil, kui 50 kilomeetrist oli läbitud ligi kolmandik ning kitsas rada, kus tuli sõita hanereas, juhtis võistlejad metsa alla, oli Eesti parimaid noorrattureid Henri Treimuth ootamatult kukkunud. Lausa niimoodi, et oli kukkumist näinud kaasvõistleja sõnul kägaras maas.

Ent veelgi suurem ootamatus tabas teda mõni sekund hiljem.

Kõik, kes sõitsid vahetult 17-aastase Treimuthi järel, olid sunnitud peatuma. Nende seas 50-aastane Alges Maasikmets, kes esindas Eestit maastikurattasõidus Atlanta olümpial 1996. Järgnenut Arterile kirjeldanud kaks võistlejat, kes situatsiooni pealt nägid, rääkisid, et Maasikmetsa ja Treimuthi vahel läinud sõneluseks: Maasikmets kasutanud sõnu kas «tropp» või «idioot» ning saanud vastuseks, et «ise oled»; seejärel läinud tõuklemiseks, mispeale Maasikmets oli löönud Treimuthile käega näkku. (Kumbki osaleja ei soovinud Arterile juhtunust rääkida.)

Treimuth katkestas võistluse. Maasikmets, kes teda tundvate inimeste sõnul on tavaelus rahulik ja heatahtlik, sõitis lõpuni, kuid kohtunikud diskvalifitseerisid ta. Kohtunik Pait Peri sõnul oli Maasikmets tunnistanud oma süüd. Treimuth sai suulise hoiatuse. «Alati on sellistel puhkudel kaks poolt,» kommenteeris peakohtunik Raimo Ronimois. «Üks samm viib teiseni.»

Kui jahmatav kätega arveteklaarimine ka ei tundu, pole see spordis, sh Eesti spordis sugugi erandlik.

10.05.2019 13.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto