Europiruka nimel võitlevad erakonnad otsivad abi nimekatest poliitikutest. Kandideerivatest ministritest lubab valimisedu korral europarlamenti minna vaid Tõnis Lukas.

Värsked Euroopa Parlamendi populaarsusküsitlused näitavad üha kasvavat edu Reformierakonnale ja sotsiaaldemokraatidele. Seejuures on endiselt Euroopa Parlamenti pürgijate populaarsusküsitlust juhtiva Marina Kaljuranna toetus kasvanud enam kui kaks protsenti ning erakonna esinumbrina on ta sotsid parteide arvestuses teisele kohale vedanud. Kaljurannale annaks hääle pea 15 protsenti europarlamendi valijaist, selgub värskest Postimehe tellitud Kantar Emori küsitlusest. Erakondadest on ülivõimsalt jätkuvalt juhtimas Reformierakond.

Viimati troonis Kaljurand arvamusküsitluste tipus nii võimsalt 2016. aasta presidendivalimiste eel. Teatavasti lõppesid need valimised talle suure pettumusega. Tõsi, siis olid kaalukeeleks rahvasaadikud. Valimiste suurimaks häältekogujaks Kaljurand end veel kindlasti pidada ei saa: kandidaatidest suurima, pea kolmeprotsendise toetuse tõusu on teinud reformierakondlane Andrus Ansip, kellele annaks hääle pea 14 protsenti valijaist.