Sisukord
Riigikorraldus
Tänane leht

Riigireformi Sihtasutuse aastaring sai täis

3 min lugemist
  • Kindla eesmärgiga asutatud Sihtasutus lõpetas tegevuse vastavalt plaanile.
  • Murrangukohaks sai kõigi Riigikogu erakondade ühismemorandum.
  • Riigireformi kavadel on siiani liiga nõrk seos inimeste igapäevase eluga.
  • Riigiaparaadi efektiivsus on oluline, kuid ei pea olema ainus eesmärk.
Riigireformi Sihtasutus võttis oma täpselt aasta väldanud tegevuse eile kokku Tallinnas advokaadibüroo Ellex Raidla ruumides. Sihtasutuse nõukogu juhtinud vandeadvokaat Jüri Raidla saab pidevalt nautida oma töökoha akendest vaadet Toompeale ja Pikale Hermannile. FOTO: Egert Kamenik

Eile lõpetas oma tegevuse aasta tagasi loodud Riigireformi Sihtasutus, mis on oma tekkeloo ja tegevusega eeskujuks ka kõigile teistele, kes tõesti soovivad midagi ühiskonnas muuta, mitte ainult lobiseda. Samuti on eeskujulik, kuidas 27 lugupeetud ettevõtjat kavandasid oma tööd, nähes muuhulgas ette ka sihtasutuse lõpetamise, kui sellele seatud ülesanne saab täidetud. Tasub ära märkida, et sihtasutuse nõukogu koosseisu kuulusid endised riigikogu ja valitsuse liikmed, kogenud poliitika- ja ühiskonnaelueksperdid, kelle pädevuses riigielu tundjatena pole kellelgi põhjust kahelda.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aasta tagasi 27 tuntud ettevõtja poolt asutatud Riigireformi SA tegevus toimus väga kindla plaani järgi. Kõik tööd olid juba asutamise ajal suures plaanis sees, kaasa arvatud lõpukuupäev. Riigireformi edendamise eest kas oma raha, eksperdikogemuste või igapäevase töö panustajad on eriti rahul kõigi parlamendi erakondade poolt allkirjastatud ühismemorandumiga, mille kohaselt tuleb riigirefom nüüd kindlalt läbi viia.

14.05.2019 16.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto