N, 30.03.2023

Paradiisisaarel kasvab mimoos umbrohuna

Marit Piirman
, Tartu Ülikooli Pärnu kolledž
Paradiisisaarel kasvab mimoos umbrohuna
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mägijärvekeses ujumine jahutas troopikapäikesest põlenud nahka.
Mägijärvekeses ujumine jahutas troopikapäikesest põlenud nahka. Foto: Birgit Tuulemäe

Filmi «Trumani show» peategelane elas sünnist saadik televisiooni otse-eetris, maailma uudishimulike pilkude all. Kui ta täiskasvanuikka jõudes eksistentsiaalseid küsimusi esitama hakkas, tekkis tal soov minna kodust nii kaugele, et edasiliikumine oleks tähendanud juba tagasitulemist. Ta läks Fidžile.

Peale selle, et Fidži asub muust maailmast nii kaugel, on tegemist tõelise paradiisisaarega. Kaunist sihtkohta armastavadki noorpaarid ning kohalikud luksushotellid pakuvad romantiliseks ajaveetmiseks kõike, mida hing ihaldab, alustades mereäärsetest paaridele mõeldud duaalmassaažikabiinidest ja lõpetades mäe otsa rajatud klaasist kabeliga, mille ustel on liblikamotiivid.

Lisaks kõiki võimalusi pakkuvatele luksuslikele ketihotellidele on Fidžil võimalik puhkuse ajal peatuda pisikestes hüti moodi bangalotes, kus dušš ja tualett asuvad vabas õhus ning konditsioneeri asemel jahutab elanikke värske ookeanibriis. Pole haruldane, et segisti kõrval jälgib pesemist mõne sentimeetri pikkune geko, sest tema kodu on WC-poti kõrval asuvas lillepeenras. See ei ole meie mõistes välikäimla, vaid korralik, privaatne, plaaditud tualettruum.

Kokku kulub Fidžile jõudmiseks pisut üle ööpäeva: pool tundi Tallinnast Helsingisse, seejärel 11–14 tundi (sõltub sellest, millise riigi õhuruumi läbitakse) Helsingist Singapuri ning siis veel peaaegu 12 tundi Singapurist Nadisse.

Suurt osa sellest troopilisest saarest katavad palmid ning ümbritsevad korallrahud, mille läheduses võib kohtuda sinna sööma tulnud delfiinidega. Kohalik giid jutustab, et korallrahud hakkavad vaikselt taastuma 2016. aastal Fidžit laastanud ning suure osa korallidest hävitanud orkaanist Winston. Saare kõrgematel tippudel on veel näha võimsa hävitustöö jälgi – lopsakate palmide asemel seisavad mäenõlvadel köndistunud tüved.

Märksõnad
Tagasi üles