P, 26.03.2023

Mart Helme ministeerium vajaks lotovõitu

Martin Laine
, reporter
Mart Helme ministeerium vajaks lotovõitu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 32
Vastne siseminister Mart Helme sai kantsler Lauri Lugnalt (vasakul) lisaks kingikotile ka nimekirja hirmkallitest soovidest, mille nimel tuleks riigieelarve arutamisel võitlema hakata.
Vastne siseminister Mart Helme sai kantsler Lauri Lugnalt (vasakul) lisaks kingikotile ka nimekirja hirmkallitest soovidest, mille nimel tuleks riigieelarve arutamisel võitlema hakata. Foto: Tairo Lutter

 Eurotoetusi on jäänud vähemaks, seetõttu vajaks ministeerium järgmisest riigieelarvest juurde 143 miljonit eurot.

Möödunud nädalal näitas siseministeeriumi kantsler Lauri Lugna vastsele siseministrile Mart Helmele slaidiesitlust kõigest, mida päästeamet ja politsei järgmisest eelarvest juurde vajaks. Nimekiri on pikk. Lugna soostus esitluse läbi tegema ka Postimehe ajakirjanikuga.

Helme asus juhtima valdkonda, kus raha nii või naa alati puudu. Kuid politseis ja päästeametis süveneb tööjõukriis. Rahapesuga võitlemiseks ei ole inimesi. Politsei infosüsteemid on iidsed. Kaitsepolitsei töötab kitsikuses. Idapiir neelab aina suuremaid rahahunnikuid. Kuid kuigi vajadused kasvasid, on ministeeriumil sel aastal raha kasutada vähem kui eelmisel.

Märksõnad
Tagasi üles