Sisukord
Arter
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (13) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (2) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (3) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (1) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (1) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (7) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Superkiired välised kõvakettad.  Kuid palju kiirus maksab?

3 min lugemist
Kiired välised andmekandjad. FOTO: tootja

Kõike, mis mul on, kannan endaga kaasas. «Omnia mea mecum porto.» Nii ütlesid vanad roomlased, kes võisid küll kirjapandut endaga kaasas kanda, kuid alles tänapäevased välised andmekandjad annavad sellele ütlemisele õige vungi. Arter tuhnis superkiirete väliste ketaste seas ja vaatas, kui palju kiirus maksab.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Praegusel digiajastul pole vist kedagi, kel poleks vähemalt mingitki välist salvestusseadet, andmekandjat. Vanemad inimesed mäletavad veel, kui infot tariti kaasa flopiketastel mahuga 1,44 MB. Suure sammu edasi tegid USB-liidesega välkmälu-pulgad, mis ilmusid aastal 2000 mahuga 8 MB. Kiirus oli neil USB 1.1 asjadel nüüdisaja mõistes olematu – 1,5 MB/s. Teine põlvkond tõi kaasa juba 30 MB/s lugemise ja 15 MB/s kirjutamise kiirused. Ja kuhu oleme siis tänapäeval jõudnud?

Alustuseks räägime liidestest, millega salvesti käib arvuti külge.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto