Sisukord
Arter
Postimees
18.05.2019
Eesti EKRE troll tõmbas Le Peni lohku (28) Keskerakond saatis järelevalve komisjoni advokaadi (2) Nõiaring: eestlastel oma, venelastel oma Tallinn (29) Eesti narkokurjategija avameelses raamatus: selles äris õnneliku pensionini ei jõua (1) Victor Crone teeb Eesti nimel tormi Majandus Uber on surnud, elagu Bolt? Eesti merepiiri kaitseks napib jõudu (15) Välismaa Ekspert: Trump on tõstnud Hiinaga panused kõrgele Putin lahutab paremradikaale ka järgmises europarlamendis (2) Arvamus Ajakirjandus ja kirjandus. Juhan Peegel 100! Juhtkiri: kaks kõrtsi – kuld ja kard või eripruul Urmas Jaagant: ministrid ilma valitsuseta (36) Postimees 1911. aastal: kirjad Eesti põllumeestele Olev Remsu: tänutunne (1) EKRE troll tõmbas Le Peni lohku (28) Pöidlad pihku (4) Haruldane tervitus muinasajast IT ja grammike kaubandust (3) Laupäevaste ajalehtede tulevik on tume (1) Madis Raukas: innovatsioonimängus on pall ettevõtluse käes (3) Kultuur Aja auk. Päriselt. Juurikas: Eurovisioon pole Normetita enam see (1) Juurikas: viimane veerg Juurikas: korvpall vajab mõistmist Suurte müstik-elektroonikute moskvalannast pärija Kodu Lihtne juhis: kui teada paari tõde, saab terrassi ehitamisega hakkama igaüks AK Ajakirjandus ja kirjandus. Juhan Peegel 100! Olev Remsu: tänutunne (1) EKI keelekool: väärtus­tades põlist (3) Jelena Skulskaja: milleks sõita Dublinist Peterburi? (1) Madis Raukas: innovatsioonimängus on pall ettevõtluse käes (3) Tallinn 800: Täilinn Tallinn Lilian Härm: maalimine paneb unustama valu Arter Ivo Linna: õppige vedelema, see kosutab (12) Eurovisioon 2019: Elina-kloonid, klounid ja kaunismehed Neeme Raud: Evelin forever*! (2) Õbluke naine, kes aitab teid elu rängima mure korral VIDEO: Veinivann ja karjäärisafari ehk pöörased seiklused põhjarannikul Lastega Hispaanias: lastel on uued sõbrad, minul veel mitte Filmiarvustus "Hotell Mumbai": Nutt on meil kõigil üks Tervitusi Tel Avivist: maitse hummust ja falafele Kuidas alustada jooksutreeningutega? Targalt ja tähelepanelikult! Tsikli sõiduproov. Tõmbame sae käima: Husqvarna Svartpilen 701 (1) Superkiired välised kõvakettad.  Kuid palju kiirus maksab? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Superkiired välised kõvakettad.  Kuid palju kiirus maksab?

3 min lugemist
Kiired välised andmekandjad. FOTO: tootja

Kõike, mis mul on, kannan endaga kaasas. «Omnia mea mecum porto.» Nii ütlesid vanad roomlased, kes võisid küll kirjapandut endaga kaasas kanda, kuid alles tänapäevased välised andmekandjad annavad sellele ütlemisele õige vungi. Arter tuhnis superkiirete väliste ketaste seas ja vaatas, kui palju kiirus maksab.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Praegusel digiajastul pole vist kedagi, kel poleks vähemalt mingitki välist salvestusseadet, andmekandjat. Vanemad inimesed mäletavad veel, kui infot tariti kaasa flopiketastel mahuga 1,44 MB. Suure sammu edasi tegid USB-liidesega välkmälu-pulgad, mis ilmusid aastal 2000 mahuga 8 MB. Kiirus oli neil USB 1.1 asjadel nüüdisaja mõistes olematu – 1,5 MB/s. Teine põlvkond tõi kaasa juba 30 MB/s lugemise ja 15 MB/s kirjutamise kiirused. Ja kuhu oleme siis tänapäeval jõudnud?

Alustuseks räägime liidestest, millega salvesti käib arvuti külge.

17.05.2019 20.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto