Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
13.08.2020
Joakim Helenius: võtan Eesti kodakondsuse ja astun parteisse! (72) Eesti Maskiga või maskita? Eesti riik veel sundust ei sea Eesti lühiuudised Ilves hakkab koroonapandeemiale otsima IT-lahendusi Tallinn läheneb Tartule Sakkov: mittesõdimine on hullem kui sõdimine (1) Sarikelm saadeti kolmeks aastaks vangi Merisk ei hooli sisemaal pakutavast Välismaa Biden valis kogenud lahingukaaslase (1) Välismaa lühiuudised President Lukašenka sõdib oma rahvaga (2) Valgevenelased trotsivad saatust (1) Arvamus Juhtkiri: maskivabadus ja maskivastutus Aleksei Lotman: naftaajastu peab lõppema Helir-Valdor Seeder: Eesti on Isamaa nägu Peg Putt: puidu põletamine süvendab kliimamuutust Juhan Madis Pukk: kuhu liigub majandus, kui müük seisab? Kultuur Heal unel mitu nägu: Kris Lemsalu ja Kyp Malone‘i ühine maailmaloome Armastuseks on iga koht õige Sport Spordi lühiuudised Terviseamet sundis Eesti tippratturid isolatsiooni, koondis kaalub kodusest suurvõistlusest loobumist (2) Kriisa lendab vaatamata hooaja alguse edasilükkumisele homme Arizonasse: kõigepealt üritan sealse eluga kohaneda Terviseamet Lõuna-Eesti rallist: kui riskid on maandatud, võib üritus toimuda Veerandtund WRC-autos ehk Kuidas Eller kehastus kaardilugejaks Maa Elu Silotegu sujub seni hästi Proovipäev: kas kontoritöötaja saaks lüpsiplatsil hakkama Küsime spetsialistilt: mida kujutab endast amooniumnitraat Mitte keegi ei küsinudki toetust apla teeteo vastu võitlemiseks Kutsekooli kohtadele käib tihe rebimine Lahemaad ei peagi ühe päevaga ära avastama Vähipüügil läheb söödana käiku seamaks ja kanakael Spagettkõrvits – kausitäis spagette kõva koore sees Võõrkakar vallutab peenramaa Tomatite värvumist saab kiirendada Ärajäänud suvepeod andsid kantrifestivalile oodatud artistid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vana nakkushaigla juures lõõmas neljas tulekahju

2 min lugemist
Eile öösel puhkes tulekahju Lina 7 tühjas kortermajas, mille juures päästjad töötasid veel keskpäevalgi. Ülemöödunud aasta suvel mängiti selle maja hoovis suveetendust «Tagahoovish». FOTO: Margus Ansu

Nagu säraküünal põles eile varahommikul Tartus endise nakkushaigla kompleksis kahekorruseline tühi kortermaja Lina 7, kus viimaseid tulekoldeid kustutasid päästjad veel keskpäevalgi. Samas kohas on punane kukk möllanud ka varem, seekord kahtlustavad uurijad süütamist või hooletust.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Päästjad said teate Lina 7 suure puumaja põlengust eile kell 4.04, pritsimeeste saabudes oli hoone lausleekides. Kella poole viie ajal oli süttinud ka teise lähedal asuva tühja puumaja sein, selle kustutamiseks läks päästjatel pool tundi. Kella viie paiku varises kokku Lina 7 üks sein, õnneks keegi viga ei saanud.

Tulekahjude tekkepõhjus on selgitamisel. «Olen välismaal, hommikul sain sõnumi, et maja põles, rohkem ei oska selle asja kohta midagi kosta,» ütles nakkushaigla kompleksi omanikfirma Aurorette OÜ juhatuse liige Kaimo Sepp.

Politseiuurijad, kriminalist ja päästemenetleja tegid eile sündmuskohal esmaseid menetlustoiminguid, muuhulgas kogusid nad uurimiseks ja ekspertiisideks asitõendid ning infot. «Kuigi tulekahju tekkepõhjused on alles selgitamisel, on uurijatel esmasele infole tuginedes alust kahtlustada kas süütamist või lahtise tulega hooletut ringikäimist,» teatas Tartu politseijaoskonna politseikapten Tauno Pärli eile pärastlõunal.

Põlengu täpsemad asjaolud selguvad alustatud kriminaalmenetluses. Kui kellelgi on teavet, mis aitaks Lina 7 tulekahju tagamaid selgitada, palutakse sellest politseile teada anda telefonil 730 8661 või tauno.parli@politsei.ee.

12.08.2020 13.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto