Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (2) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (1) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (2) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Vana nakkushaigla juures lõõmas neljas tulekahju

2 min lugemist
Eile öösel puhkes tulekahju Lina 7 tühjas kortermajas, mille juures päästjad töötasid veel keskpäevalgi. Ülemöödunud aasta suvel mängiti selle maja hoovis suveetendust «Tagahoovish». FOTO: Margus Ansu

Nagu säraküünal põles eile varahommikul Tartus endise nakkushaigla kompleksis kahekorruseline tühi kortermaja Lina 7, kus viimaseid tulekoldeid kustutasid päästjad veel keskpäevalgi. Samas kohas on punane kukk möllanud ka varem, seekord kahtlustavad uurijad süütamist või hooletust.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Päästjad said teate Lina 7 suure puumaja põlengust eile kell 4.04, pritsimeeste saabudes oli hoone lausleekides. Kella poole viie ajal oli süttinud ka teise lähedal asuva tühja puumaja sein, selle kustutamiseks läks päästjatel pool tundi. Kella viie paiku varises kokku Lina 7 üks sein, õnneks keegi viga ei saanud.

Tulekahjude tekkepõhjus on selgitamisel. «Olen välismaal, hommikul sain sõnumi, et maja põles, rohkem ei oska selle asja kohta midagi kosta,» ütles nakkushaigla kompleksi omanikfirma Aurorette OÜ juhatuse liige Kaimo Sepp.

Politseiuurijad, kriminalist ja päästemenetleja tegid eile sündmuskohal esmaseid menetlustoiminguid, muuhulgas kogusid nad uurimiseks ja ekspertiisideks asitõendid ning infot. «Kuigi tulekahju tekkepõhjused on alles selgitamisel, on uurijatel esmasele infole tuginedes alust kahtlustada kas süütamist või lahtise tulega hooletut ringikäimist,» teatas Tartu politseijaoskonna politseikapten Tauno Pärli eile pärastlõunal.

Põlengu täpsemad asjaolud selguvad alustatud kriminaalmenetluses. Kui kellelgi on teavet, mis aitaks Lina 7 tulekahju tagamaid selgitada, palutakse sellest politseile teada anda telefonil 730 8661 või tauno.parli@politsei.ee.

28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto