Tikk-takk, mister Wick!

Bondi-filmi vääriline koht lõpulahinguks. Keanu Reeves, Yayan Ruhian ja Cecep Arif Rahman filmis «John Wick 3: Parabellum». FOTO: Kaader filmist

Kui Eesti talumehed oma koertesse ka nii kirglikult suhtuksid kui New Yorgi palgamõrvar John Wick, siis saaks «Tõest ja õigusest» teha hoopis teistsuguse filmi. Näeksime, kuidas Vargamäe litsid mehed omavahel armutut surmaheitlust peavad.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pealkirjas toodud sõnad ütleb üks uhket käekella kandev kodutu John Wickile (Keanu Reeves) New Yorgi räpases ja vihmamärjas kujas. Wicki jaoks on aeg loetud, sest 60 minuti pärast kuulutatakse ta lindpriiks ning kogu New Yorgi allilm hakkab tema peale jahti pidama. Võidujooks käib tema pea eest pakutud 14 miljoni dollari nimel.

Esimest korda ilmus John Wick kinopubliku ette 2014. aastal. Keanu Reeves mängis seal nimitegelast, musta ülikonnaga palgamõrvarit, kes ihkas erru minna. Siis aga tapsid Vene gangsterid tema koera ning lahti läks kolm filmi, kokku viis tundi ja 53 minutit kestev... noh, ma ei leia paremat sõna kui vägivallaorgia. Ja Wick ise on kui surmaingel, sorakil juustega ja emotsioonitu bodhisattva, kes isetult olendeid kannatustest vabastab. Vähemalt nende selles kehastuses.

16.05.2019 18.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto