Sisukord
Arvamus
Postimees
18.05.2019
Eesti EKRE troll tõmbas Le Peni lohku (28) Keskerakond saatis järelevalve komisjoni advokaadi (2) Nõiaring: eestlastel oma, venelastel oma Tallinn (29) Eesti narkokurjategija avameelses raamatus: selles äris õnneliku pensionini ei jõua (1) Victor Crone teeb Eesti nimel tormi Majandus Uber on surnud, elagu Bolt? Eesti merepiiri kaitseks napib jõudu (15) Välismaa Ekspert: Trump on tõstnud Hiinaga panused kõrgele Putin lahutab paremradikaale ka järgmises europarlamendis (2) Arvamus Ajakirjandus ja kirjandus. Juhan Peegel 100! Juhtkiri: kaks kõrtsi – kuld ja kard või eripruul Urmas Jaagant: ministrid ilma valitsuseta (36) Postimees 1911. aastal: kirjad Eesti põllumeestele Olev Remsu: tänutunne (1) EKRE troll tõmbas Le Peni lohku (28) Pöidlad pihku (4) Haruldane tervitus muinasajast IT ja grammike kaubandust (3) Laupäevaste ajalehtede tulevik on tume (1) Madis Raukas: innovatsioonimängus on pall ettevõtluse käes (3) Kultuur Aja auk. Päriselt. Juurikas: Eurovisioon pole Normetita enam see (1) Juurikas: viimane veerg Juurikas: korvpall vajab mõistmist Suurte müstik-elektroonikute moskvalannast pärija Kodu Lihtne juhis: kui teada paari tõde, saab terrassi ehitamisega hakkama igaüks AK Ajakirjandus ja kirjandus. Juhan Peegel 100! Olev Remsu: tänutunne (1) EKI keelekool: väärtus­tades põlist (3) Jelena Skulskaja: milleks sõita Dublinist Peterburi? (1) Madis Raukas: innovatsioonimängus on pall ettevõtluse käes (3) Tallinn 800: Täilinn Tallinn Lilian Härm: maalimine paneb unustama valu Arter Ivo Linna: õppige vedelema, see kosutab (12) Eurovisioon 2019: Elina-kloonid, klounid ja kaunismehed Neeme Raud: Evelin forever*! (2) Õbluke naine, kes aitab teid elu rängima mure korral VIDEO: Veinivann ja karjäärisafari ehk pöörased seiklused põhjarannikul Lastega Hispaanias: lastel on uued sõbrad, minul veel mitte Filmiarvustus "Hotell Mumbai": Nutt on meil kõigil üks Tervitusi Tel Avivist: maitse hummust ja falafele Kuidas alustada jooksutreeningutega? Targalt ja tähelepanelikult! Tsikli sõiduproov. Tõmbame sae käima: Husqvarna Svartpilen 701 (1) Superkiired välised kõvakettad.  Kuid palju kiirus maksab? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Neeme Raud: Evelin forever*!

3 min lugemist
Meil on oma Evelin - kõik on korras, kuni ta on pildil. FOTO: Marko Saarm/Sakala

Varsti juba kaks ja pool aastat ei ole ma telerit vaadanud. Otsustasin selle «Aktuaalsest kaamerast» minemise järel elutoanurgas välja lülitada ning nii on see jäänudki. Kuid ikkagi – on kiusatushetki. Reiside ajal taban end hotellitoas ikka aeg-ajalt teleripulti kätte võtmas. Eriti kui on olnud pikk päev ja tahaks õhtul vaadata lihtsalt midagi, mis unele aitaks, tekitaks seesmise rahu ja kindlustunde, et praegustel heitlikel aegadel miski siiski ei muutu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Hiljutisel New Yorgi reisil vajusingi ühel õhtul taas teleri ette ja tõdesin üllatusega, et Ameerika praeguses argipäevas, kus pea kõigel – uudistel, vestlustel – on Trumpi-pitser, on see mõtteid mujale viia aitav miski-keski täitsa olemas. Nimelt kulgevad ameeriklastest õed Kardashianid läbi igikestvast mitte-midagi-tegemisest koosnevate päevade, mida miljonid vojöörid oma õhtuse rõõmuna lõpmatult jälgivad.

Enamiku järjekordsest nende elu kajastavast seeriast täitiski see, kuidas üks õde helistab mõnest luksusliku magamistoa või hotellitoa voodist just ärganuna (aga täismeigis!) teisele ning kinnitab: ma tean, et sul on probleeme, kuid ma olen siin, et sind toetada (I am here to support you!).

Valetaksin, kui väidaksin, et tõsisemat sisu saates üldse ei olnud. Oli. Suur õde Kim, kelle kunagi pornokanalile lekkinud seksivideost klanni kuulsus alguse sai, teatas just tol õhtul, et temast peab saama jurist. Pikki geeliküüsi otsekui järjehoidjaid kasutades lappas ta voodi kõrvale virna laotud õigusteaduse õpikuid, ise pihtides, et soovib aidata tuhandeid Ameerikas ebaõiglaselt vangimõistetuid (I am here to support you!).

Jah, ta on olemas: toetav, aitav, hooliv, mõtlesin hotellivoodis ja vajusin rahulikku unne.

Järgmisel päeval sattusin sealsamas New Yorgis koosviibimisele, kus jutt läks ootamatult Kardashianidele. Olin vestluses korraga üsna tegija, sest advokaat Kimist ei olnud teised veel kuulnud. Arutlesime aga peamiselt selle üle, mil moel suudab Kardashianide noorim õde Kylie panna kogu maailma teismelised tüdrukud ostma kõiki oma kosmeetikaäri tooteid, mis on temast teinud ajaloo ühe noorima miljardäri. Vestluse käigus üllatusin, et peaaegu kõik mu tuttavad – finantsmänedžerid, kunstiteadlased, ajakirjanikud – olid Kardashianide eluga hästi kursis. Küsimusele, miks nad neid jälgivad, ei osanud keegi vastata. Nad on fenomen, ütles üks. Kuulsused seepärast, et on kuulsused, arvas teine. Aga nad lihtsalt on! Nii võtsime teema lõpuks kokku.

See «kuulsused kuulsuse pärast» mõte jäi mind kummitama. Läbi hilisõhtuse Manhattani hotelli poole astudes tuli pähe küsimus: kes on Eesti Kardashian?

17.05.2019 20.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto