Sisukord
Tervis
Postimees
18.05.2019
Eesti EKRE troll tõmbas Le Peni lohku (28) Keskerakond saatis järelevalve komisjoni advokaadi (2) Nõiaring: eestlastel oma, venelastel oma Tallinn (29) Eesti narkokurjategija avameelses raamatus: selles äris õnneliku pensionini ei jõua (1) Victor Crone teeb Eesti nimel tormi Majandus Uber on surnud, elagu Bolt? Eesti merepiiri kaitseks napib jõudu (15) Välismaa Ekspert: Trump on tõstnud Hiinaga panused kõrgele Putin lahutab paremradikaale ka järgmises europarlamendis (2) Arvamus Ajakirjandus ja kirjandus. Juhan Peegel 100! Juhtkiri: kaks kõrtsi – kuld ja kard või eripruul Urmas Jaagant: ministrid ilma valitsuseta (36) Postimees 1911. aastal: kirjad Eesti põllumeestele Olev Remsu: tänutunne (1) EKRE troll tõmbas Le Peni lohku (28) Pöidlad pihku (4) Haruldane tervitus muinasajast IT ja grammike kaubandust (3) Laupäevaste ajalehtede tulevik on tume (1) Madis Raukas: innovatsioonimängus on pall ettevõtluse käes (3) Kultuur Aja auk. Päriselt. Juurikas: Eurovisioon pole Normetita enam see (1) Juurikas: viimane veerg Juurikas: korvpall vajab mõistmist Suurte müstik-elektroonikute moskvalannast pärija Kodu Lihtne juhis: kui teada paari tõde, saab terrassi ehitamisega hakkama igaüks AK Ajakirjandus ja kirjandus. Juhan Peegel 100! Olev Remsu: tänutunne (1) EKI keelekool: väärtus­tades põlist (3) Jelena Skulskaja: milleks sõita Dublinist Peterburi? (1) Madis Raukas: innovatsioonimängus on pall ettevõtluse käes (3) Tallinn 800: Täilinn Tallinn Lilian Härm: maalimine paneb unustama valu Arter Ivo Linna: õppige vedelema, see kosutab (12) Eurovisioon 2019: Elina-kloonid, klounid ja kaunismehed Neeme Raud: Evelin forever*! (2) Õbluke naine, kes aitab teid elu rängima mure korral VIDEO: Veinivann ja karjäärisafari ehk pöörased seiklused põhjarannikul Lastega Hispaanias: lastel on uued sõbrad, minul veel mitte Filmiarvustus "Hotell Mumbai": Nutt on meil kõigil üks Tervitusi Tel Avivist: maitse hummust ja falafele Kuidas alustada jooksutreeningutega? Targalt ja tähelepanelikult! Tsikli sõiduproov. Tõmbame sae käima: Husqvarna Svartpilen 701 (1) Superkiired välised kõvakettad.  Kuid palju kiirus maksab? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuidas alustada jooksutreeningutega? Targalt ja tähelepanelikult!

3 min lugemist
Kinnisvaraportaali city24.ee juhtiv Karin Noppel-Kokerov plaanib osaleda juunikuus Helsingi poolmaratonil. FOTO: Tairo Lutter/Postimees Grupp/scanpix Baltics

Mida peaks teadma algaja jooksja enne, kui treenima hakkab, ja kui ta juba kord sellega algust teeb, siis kuidas oleks kõige targem talitada?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ütleb ju vanasõnagi, et tark ei torma, ja selles peituv mõte kehtib ka kehalise treeningu puhul. Seega oleks esmalt kasulik endalt küsida, millise eesmärgiga trenni lähete ja kas teie teadmised on eesmärgi saavutamiseks piisavad. Kui eesmärk on olla naabrist parem maratonidistantsil, mida senises elus veel kunagi läbitud pole, oleks tark leida endale kindlasti treener, kes teid ette valmistab, ning treeningurühm, kuhu kuuludes on mõnusam harjutada. Algajale kestab maratoniks valmistumine ju vähemalt aasta, ja selleks, et võistlusrajale end lõhkuma ei mindaks, tuleb eelnevalt läbida kontrollitud tempos korralik hulk jooksukilomeetreid ja teha sinna juurde ka üldkehalist trenni. Kui soovite aga lihtsalt hea enesetunde pärast sörkimas käima hakata, piisab sellestki, kui peate kinni elementaarsetest soovitustest:

1. Treenige tervena. Lisaks teada-tuntud tõele, et tõbisena ei ole tervislik treenida, oleks algajal spordisõbral kasulik enne treenimisega alustamist läbida koormustestiga terviseuuring, mis annab hea ülevaate kehalisest seisundist. Ka tuleb siinkohal öelda, et jooksmine kui kehaline tegevus ei sobi kõigile – näiteks kui olete tugevas ülekaalus, võite joostes oma liigestele ja kõõlustele pigem kahju teha. Seepärast soovitataksegi ülekaalulistele pigem ujumist ja jalgrattaga sõitmist, mis koormavad liigeseid-kõõluseid vähem.

17.05.2019 20.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto