Sisukord
Muusika
Tänane leht
18.05.2019
Eesti EKRE troll tõmbas Le Peni lohku (28) Keskerakond saatis järelevalve komisjoni advokaadi (2) Nõiaring: eestlastel oma, venelastel oma Tallinn (29) Eesti narkokurjategija avameelses raamatus: selles äris õnneliku pensionini ei jõua (1) Victor Crone teeb Eesti nimel tormi Majandus Uber on surnud, elagu Bolt? Eesti merepiiri kaitseks napib jõudu (15) Välismaa Ekspert: Trump on tõstnud Hiinaga panused kõrgele Putin lahutab paremradikaale ka järgmises europarlamendis (2) Arvamus Ajakirjandus ja kirjandus. Juhan Peegel 100! Juhtkiri: kaks kõrtsi – kuld ja kard või eripruul Urmas Jaagant: ministrid ilma valitsuseta (36) Postimees 1911. aastal: kirjad Eesti põllumeestele Olev Remsu: tänutunne (1) EKRE troll tõmbas Le Peni lohku (28) Pöidlad pihku (4) Haruldane tervitus muinasajast IT ja grammike kaubandust (3) Laupäevaste ajalehtede tulevik on tume (1) Madis Raukas: innovatsioonimängus on pall ettevõtluse käes (3) Kultuur Aja auk. Päriselt. Juurikas: Eurovisioon pole Normetita enam see (1) Juurikas: viimane veerg Juurikas: korvpall vajab mõistmist Suurte müstik-elektroonikute moskvalannast pärija Kodu Lihtne juhis: kui teada paari tõde, saab terrassi ehitamisega hakkama igaüks AK Ajakirjandus ja kirjandus. Juhan Peegel 100! Olev Remsu: tänutunne (1) EKI keelekool: väärtus­tades põlist (3) Jelena Skulskaja: milleks sõita Dublinist Peterburi? (1) Madis Raukas: innovatsioonimängus on pall ettevõtluse käes (3) Tallinn 800: Täilinn Tallinn Lilian Härm: maalimine paneb unustama valu Arter Ivo Linna: õppige vedelema, see kosutab (12) Eurovisioon 2019: Elina-kloonid, klounid ja kaunismehed Neeme Raud: Evelin forever*! (2) Õbluke naine, kes aitab teid elu rängima mure korral VIDEO: Veinivann ja karjäärisafari ehk pöörased seiklused põhjarannikul Lastega Hispaanias: lastel on uued sõbrad, minul veel mitte Filmiarvustus "Hotell Mumbai": Nutt on meil kõigil üks Tervitusi Tel Avivist: maitse hummust ja falafele Kuidas alustada jooksutreeningutega? Targalt ja tähelepanelikult! Tsikli sõiduproov. Tõmbame sae käima: Husqvarna Svartpilen 701 (1) Superkiired välised kõvakettad.  Kuid palju kiirus maksab? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suurte müstik-elektroonikute moskvalannast pärija

2 min lugemist
Kedr Livanskiy FOTO: promo
Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Moskvalanna Kedr Livanskiy teine kauamängiv demonstreerib, et elektrooniline muusika on endiselt väga mõjus viis komponeerimiseks. Oma struktuurilt varaseid üheksakümnendaid meenutav materjal loob enda ümber sujuvalt ja iseenesestmõistetava kergusega privaatsust nõudva õhustiku ning omalaadse, müstilise aura.

Vene muinasjuttudest on tuttav püsiv lootus, et igaüks võib peagi ronida mööda kapsavart üles, suruda end läbi taevas haigutava augu ning jõuda maale, kus veskikivid pöörlevad iseenesest ning iga Loll-Ivan võib vabalt vitsutada või ja hapukoorega pliine. Aeg, kus muinasjuttude unelmad korrigeerisid tegelikkuse vigu, pole päriselt möödas. Kedr Livanskiy (vene keeles „liibanoni seeder“) nime taga on peidus hurmav näitsik, 1990. aastal sündinud haldjalik Yana Kedrina, kes armastabki poseerida pigem keset ürgmetsi või õitsvaid välju kui betoondžunglite kuningriigis. Punkbändi lauljana alustanud preili kuulas ülikooli päevil selliseid artiste, nagu Inga Copeland, Laurel Halo ja Florian Kupfer, jõudis peagi ka oma esimeste katsetusteni sünteeshelide vallas ning sukeldus siis Moskva elektroonilise muusika underground’i.

17.05.2019 20.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto