Sisukord
Muusika
Postimees
18.05.2019
Eesti EKRE troll tõmbas Le Peni lohku (28) Keskerakond saatis järelevalve komisjoni advokaadi (2) Nõiaring: eestlastel oma, venelastel oma Tallinn (29) Eesti narkokurjategija avameelses raamatus: selles äris õnneliku pensionini ei jõua (1) Victor Crone teeb Eesti nimel tormi Majandus Uber on surnud, elagu Bolt? Eesti merepiiri kaitseks napib jõudu (15) Välismaa Ekspert: Trump on tõstnud Hiinaga panused kõrgele Putin lahutab paremradikaale ka järgmises europarlamendis (2) Arvamus Ajakirjandus ja kirjandus. Juhan Peegel 100! Juhtkiri: kaks kõrtsi – kuld ja kard või eripruul Urmas Jaagant: ministrid ilma valitsuseta (36) Postimees 1911. aastal: kirjad Eesti põllumeestele Olev Remsu: tänutunne (1) EKRE troll tõmbas Le Peni lohku (28) Pöidlad pihku (4) Haruldane tervitus muinasajast IT ja grammike kaubandust (3) Laupäevaste ajalehtede tulevik on tume (1) Madis Raukas: innovatsioonimängus on pall ettevõtluse käes (3) Kultuur Aja auk. Päriselt. Juurikas: Eurovisioon pole Normetita enam see (1) Juurikas: viimane veerg Juurikas: korvpall vajab mõistmist Suurte müstik-elektroonikute moskvalannast pärija Kodu Lihtne juhis: kui teada paari tõde, saab terrassi ehitamisega hakkama igaüks AK Ajakirjandus ja kirjandus. Juhan Peegel 100! Olev Remsu: tänutunne (1) EKI keelekool: väärtus­tades põlist (3) Jelena Skulskaja: milleks sõita Dublinist Peterburi? (1) Madis Raukas: innovatsioonimängus on pall ettevõtluse käes (3) Tallinn 800: Täilinn Tallinn Lilian Härm: maalimine paneb unustama valu Arter Ivo Linna: õppige vedelema, see kosutab (12) Eurovisioon 2019: Elina-kloonid, klounid ja kaunismehed Neeme Raud: Evelin forever*! (2) Õbluke naine, kes aitab teid elu rängima mure korral VIDEO: Veinivann ja karjäärisafari ehk pöörased seiklused põhjarannikul Lastega Hispaanias: lastel on uued sõbrad, minul veel mitte Filmiarvustus "Hotell Mumbai": Nutt on meil kõigil üks Tervitusi Tel Avivist: maitse hummust ja falafele Kuidas alustada jooksutreeningutega? Targalt ja tähelepanelikult! Tsikli sõiduproov. Tõmbame sae käima: Husqvarna Svartpilen 701 (1) Superkiired välised kõvakettad.  Kuid palju kiirus maksab? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aja auk. Päriselt.

2 min lugemist
Richey Edwards, Manic Street Preachers FOTO: NME
Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tolleaegne briti muusikapressi üks lemmikuid Manic Street Preachers oli andnud pooltühjale saalile kontserdi ja kokku oli lepitud, et ajakirjanik Steve Lamacq saab neilt pärast ka intervjuu. Imetlevaid artikleid nende tegevusest oli juba ilmunud küll ning NME leidis, et võiks teha midagi tasakaalustatumat.

15. mai 1991, Norwich Arts Center. Intervjuu ei läinud vist väga hästi ja ka Lamacq on hiljem meenutanud, et võib-olla ei saanud küsimused kõige paremad. Igal juhul võttis nende kitarrist Richey Edwards žiletitera ja lõikas oma käevarrele verise kirja „4REAL“. Seda siis omamoodi vastuseks Lamacqi provokatsioonidele, et ehk ei mõtle bänd päris tõsiselt kõike seda, millest nad räägivad. Intervjuu lõppes nii, et Edwardsi käsi nägi üha halvem välja ja ta tuli toimetada meedikute hoole alla. Kuna kohal oli mõistagi ka fotograaf, tehti sellest pilt, mida võib nimetada üheks kuulsaimaks rokifotoks. Manic Street Preachers kasutas seda hiljem ka oma USA turneed reklaamivatel postritel.

17.05.2019 20.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto