Sisukord
Maailm
Postimees
18.05.2019
Eesti EKRE troll tõmbas Le Peni lohku (28) Keskerakond saatis järelevalve komisjoni advokaadi (2) Nõiaring: eestlastel oma, venelastel oma Tallinn (29) Eesti narkokurjategija avameelses raamatus: selles äris õnneliku pensionini ei jõua (1) Victor Crone teeb Eesti nimel tormi Majandus Uber on surnud, elagu Bolt? Eesti merepiiri kaitseks napib jõudu (15) Välismaa Ekspert: Trump on tõstnud Hiinaga panused kõrgele Putin lahutab paremradikaale ka järgmises europarlamendis (2) Arvamus Ajakirjandus ja kirjandus. Juhan Peegel 100! Juhtkiri: kaks kõrtsi – kuld ja kard või eripruul Urmas Jaagant: ministrid ilma valitsuseta (36) Postimees 1911. aastal: kirjad Eesti põllumeestele Olev Remsu: tänutunne (1) EKRE troll tõmbas Le Peni lohku (28) Pöidlad pihku (4) Haruldane tervitus muinasajast IT ja grammike kaubandust (3) Laupäevaste ajalehtede tulevik on tume (1) Madis Raukas: innovatsioonimängus on pall ettevõtluse käes (3) Kultuur Aja auk. Päriselt. Juurikas: Eurovisioon pole Normetita enam see (1) Juurikas: viimane veerg Juurikas: korvpall vajab mõistmist Suurte müstik-elektroonikute moskvalannast pärija Kodu Lihtne juhis: kui teada paari tõde, saab terrassi ehitamisega hakkama igaüks AK Ajakirjandus ja kirjandus. Juhan Peegel 100! Olev Remsu: tänutunne (1) EKI keelekool: väärtus­tades põlist (3) Jelena Skulskaja: milleks sõita Dublinist Peterburi? (1) Madis Raukas: innovatsioonimängus on pall ettevõtluse käes (3) Tallinn 800: Täilinn Tallinn Lilian Härm: maalimine paneb unustama valu Arter Ivo Linna: õppige vedelema, see kosutab (12) Eurovisioon 2019: Elina-kloonid, klounid ja kaunismehed Neeme Raud: Evelin forever*! (2) Õbluke naine, kes aitab teid elu rängima mure korral VIDEO: Veinivann ja karjäärisafari ehk pöörased seiklused põhjarannikul Lastega Hispaanias: lastel on uued sõbrad, minul veel mitte Filmiarvustus "Hotell Mumbai": Nutt on meil kõigil üks Tervitusi Tel Avivist: maitse hummust ja falafele Kuidas alustada jooksutreeningutega? Targalt ja tähelepanelikult! Tsikli sõiduproov. Tõmbame sae käima: Husqvarna Svartpilen 701 (1) Superkiired välised kõvakettad.  Kuid palju kiirus maksab? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ekspert: Trump on tõstnud Hiinaga panused kõrgele

4 min lugemist
  • USA karmim suhtumine võib olla ainus viis Hiinaga tulemuslikult läbi rääkida.
  • Samas ei pruugi Trumpi kaootiline maneer olla diplomaatias kõige sobivam.
  • Hiina projektid ei ole heategevus ja Peking ootab midagi vastutasuks.
  • Xinjiangi repressioonide üks põhjuseid on Hiina majandustee projekt.
Pakistani sõjaväelane valvamas projekti «Üks vöönd, üks tee» ehk Uue Siiditee jaoks väga tähtsat Gwadari sadamat, mida kontrollib 2059. aastani Hiina ettevõte. FOTO: AAMIR QURESHI/AFP/Scanpix

Kui Ameerika Ühendriikide president Donald Trump näeb maailma nullsummamänguna, kus keegi võidab ja keegi kaotab, siis hiinlased hoopis «võit-võit»-koostööna, ütles Postimehele maineka Pekingi Tsinghua ülikooli ajakirjandusprogrammi kaasdirektor Richard Dunham.

Tellijale Tellijale

Vaadates Hiina ja Ameerika Ühendriikide suhteid, on selge, et praegune USA valitsus on valinud Pekingiga suhtlemiseks agressiivse taktika. Kui mõelda aga kahe suurvõimu geopoliitilistele suhetele ja huvidele, siis kas tegelikult on Hiinaga suhtlemiseks üldse teisi võimalusi?

Ainus võimalus Hiina tähelepanu pälvida on olla karm. See on omaette küsimus, kas Trumpi kaoseteooriale tuginev lähenemine rahvusvahelistele suhetele on selle jaoks parim moodus.

Ma olen rääkinud paljude Ameerika ärimeestega, kes ütlevad, et neil on hea meel, et keegi suhetes Hiinaga viimaks range joone võtab. Samas ei nõustu nad tollide kehtestamise ja Trumpi sõnakasutusega. Aga kui poliitika toimib, on nad selle eest tänulikud.

Trumpi peamine etteheide eelmistele valitsustele ja mõlemale parteile on see, et nad ei olnud läbirääkimistel piisavalt karmid ega saanud Hiinalt vettpidavaid kokkuleppeid.

Minu jaoks on ainus küsimus, kas Trumpi lähenemine on efektiivne. Kui see on tõhus, väärib ta tunnustust ja see on hea ka Euroopale, sest tururegulatsioonid ning intellektuaalse omandi küsimused on ka Euroopale kasulikud.

17.05.2019 20.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto