Sisukord
Arvamus
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (1) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Eripärased hotellid raputavad Tallinna Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (1) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Loginov jäi norralaste hammaste vahele Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1911. aastal: kirjad Eesti põllumeestele

1 min lugemist
Postimees 18.05.1911 FOTO: dea.nlib.ee

Põllumajandus on meil ainukeseks viljakaks majandusliseks hallikaks. Lonkab aga see, siis ei ole meil meie praeguste üliärevate rahvusliste õõrumiste juures tõesti tulevikku loota, sest ilma majanduslise tugevuseta ei ole meil ühtegi vastupanemise-võimu.

Kaks abinõu on tarvis kõigepäält Eesti põllumehele soovitada: esiteks korralikku raamatupidamist, mis temale selgesti aastast tasakaalu sissetulekute ja väljaminekute vahel näitab. Teiseks peab Eesti põllumees rohkem põlluteaduslist haridust omandama, mida tema oma põllumeesteseltside kursustelt odava maksu eest saab, kui neist suurema huvitusega osa võtta tahetakse.

Harimata põllumees on kui masin, kes ilma iseseisva mõtlemise-võimuta mehaniliselt vana rada edasi sammub. Aga ajad muutuvad ja sellega ka ülesanded.

Dr. Helene Taar

Postimees 18.05.1911

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto