Sisukord
Eesti
Postimees
18.05.2019
Eesti EKRE troll tõmbas Le Peni lohku (28) Keskerakond saatis järelevalve komisjoni advokaadi (2) Nõiaring: eestlastel oma, venelastel oma Tallinn (29) Eesti narkokurjategija avameelses raamatus: selles äris õnneliku pensionini ei jõua (1) Victor Crone teeb Eesti nimel tormi Majandus Uber on surnud, elagu Bolt? Eesti merepiiri kaitseks napib jõudu (15) Välismaa Ekspert: Trump on tõstnud Hiinaga panused kõrgele Putin lahutab paremradikaale ka järgmises europarlamendis (2) Arvamus Ajakirjandus ja kirjandus. Juhan Peegel 100! Juhtkiri: kaks kõrtsi – kuld ja kard või eripruul Urmas Jaagant: ministrid ilma valitsuseta (36) Postimees 1911. aastal: kirjad Eesti põllumeestele Olev Remsu: tänutunne (1) EKRE troll tõmbas Le Peni lohku (28) Pöidlad pihku (4) Haruldane tervitus muinasajast IT ja grammike kaubandust (3) Laupäevaste ajalehtede tulevik on tume (1) Madis Raukas: innovatsioonimängus on pall ettevõtluse käes (3) Kultuur Aja auk. Päriselt. Juurikas: Eurovisioon pole Normetita enam see (1) Juurikas: viimane veerg Juurikas: korvpall vajab mõistmist Suurte müstik-elektroonikute moskvalannast pärija Kodu Lihtne juhis: kui teada paari tõde, saab terrassi ehitamisega hakkama igaüks AK Ajakirjandus ja kirjandus. Juhan Peegel 100! Olev Remsu: tänutunne (1) EKI keelekool: väärtus­tades põlist (3) Jelena Skulskaja: milleks sõita Dublinist Peterburi? (1) Madis Raukas: innovatsioonimängus on pall ettevõtluse käes (3) Tallinn 800: Täilinn Tallinn Lilian Härm: maalimine paneb unustama valu Arter Ivo Linna: õppige vedelema, see kosutab (12) Eurovisioon 2019: Elina-kloonid, klounid ja kaunismehed Neeme Raud: Evelin forever*! (2) Õbluke naine, kes aitab teid elu rängima mure korral VIDEO: Veinivann ja karjäärisafari ehk pöörased seiklused põhjarannikul Lastega Hispaanias: lastel on uued sõbrad, minul veel mitte Filmiarvustus "Hotell Mumbai": Nutt on meil kõigil üks Tervitusi Tel Avivist: maitse hummust ja falafele Kuidas alustada jooksutreeningutega? Targalt ja tähelepanelikult! Tsikli sõiduproov. Tõmbame sae käima: Husqvarna Svartpilen 701 (1) Superkiired välised kõvakettad.  Kuid palju kiirus maksab? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nõiaring: eestlastel oma, venelastel oma Tallinn

3 min lugemist
  • Lõimumine on väga pikk protsess.
  • Venelane käib eestlastega jõusaalis, aga suhtleb seal ainult teise venelasega.
  • Eestlastele on meelejärgi Kalamaja-stiil – mitte nii üles klanitud.
  • Venelased eelistavad glamuurseid, säravaid kohti.
Ainult siis, kui rannavolleplatsil on mängijaid puudu, võtavad eestlased venelase kampa.  FOTO: Artur Kuus

Ühe Tallinna sees on kaks linna, ühes elavad eestlased, teises venelased, selgub Tartu Ülikoolis valminud doktoritööst, mis uuris, kuidas kaks kogukonda Tallinnas vaba aega veedavad.

Tellijale Tellijale

«See protsess (eestlaste ja venelaste lõimumine – toim) on väga aeglane. Ma ei ütleks oma tulemuste põhjal, et üldse lootust ei ole, aga kõik läheb aeglaselt,» sõnas inimgeograaf Kristiina Kukk, värske doktoritöö autor.

Segregatsioon Tallinna näitel on Eesti inimgeograafe huvitanud juba aastakümneid. Nõukogude ajal NSV Liidu avarustest Eestisse rännanud venekeelne kogukond ja eestikeelne kogukond on Tallinna näitel käinud eri radu.

Nõukogude Liit lagunes, selle järel olid eestlased vilkamad kasutama turumajanduse võimalusi ning seetõttu hakkas eestlaste elujärg kiiremini paranema kui Tallinnas elaval vene vähemusel.

17.05.2019 20.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto