Sisukord
Arvamus
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ekrelase kiri: seks olgu alla 18-aastastele keelatud

2 min lugemist
Kenno Põltsam FOTO: TPM

Täiskasvanu seksuaalsuhe 14-aastasega, kui sellega ei kaasne vägivalda ja ärakasutamist, on seaduse silmis lubatud 2002. aastast, enne seda oli vanusepiir 16 aastat. Karistusseadustik ütleb, et täisealise isiku poolt noorema kui 14-aastase isikuga suguühendusse astumise eest karistatakse kuni kolmeaastase vangistusega. Mida see tähendab?

Eestis on seadustatud loomuvastasus, mis seisneb selles, et täiskasvanu tunneb murde- ja noorukiealiste vastu tõmmet ehk tegu on pedofiilia hilisema vormiga. Hiline murdeiga võib kesta mõnel poisil koguni 20. eluaastani, tüdrukutel tavaliselt lõpeb see paar aastat varem kui poistel. Miks riigikogu 2001. aastal üldse nõustus lubatavat seksuaalsuhte vanusepiiri langetama ja väikseid karistusi määrama? Eks see näita osalt ka rahva rumalust ja dekadentsi. Kiriku õpetuse valguses kujutab selline asjade seis ühemõtteliselt rasket ja täiesti lubamatut ebamoraalsust.

Eesti seksuaaltervise liit avaldas 2013. aastal oma koduleheküljel seisukoha, et seksuaalelu alustamise legaalne vanus peaks olema 16 eluaastat senise 14 eluaasta asemel, eapiiri alandati analüüsi ning ühiskondliku diskussioonita.

«Vanuse tõstmise peamiseks põhjuseks on vajadus kaitsta lapsi – nii poisse kui tüdrukuid – täiskasvanutepoolse seksuaalse ärakasutamise eest, sest arenguliste iseärasuste tõttu ei ole erinevas eas teismelised võimelised ennast ise kaitsma,» on seal põhjendusena kirjas.

2017. aastal esitas EKRE fraktsioon riigikogule eelnõu, mis oleks tõstnud lubatavat seksuaalsuhte vanusepiiri 16. eluaastale. Parlamendi suurde saali see eelnõu ei jõudnudki.

Arvan, et seaduslik seksuaalsuhte vanusepiir tuleks viia kooskõlla loomuseadusega: esiteks arvestame, et Eestis on inimene seaduse silmis laps seni, kuni ta saab 18-aastaseks, teiseks on hilises murdeeas inimene ikkagi veel laps. Mitte et täiskasvanu ei võiks suhelda hilises murdeeas tüdruku/poisiga, aga leian, et täiskasvanu seksuaalne huvi 17-aastase vastu on ebanormaalne. Kui mehel/naisel on noorukiga tõsi taga, jõuab ta ka oodati, kui nooruk saab täisealiseks.

Kahtluse alla sean ka koolis oleva seksuaalhariduse, noortele suunatud liiderlikkust propageeriva meelelahutuse ning kaitsevahendite kultuuri – kõik need jõuavad üha noortematele ning röövivad lastelt nende lapsepõlve. Kui murdealine elab seksuaalelu, pärsib see tema võimalust saada tulevikus heaks kristlaseks.

Seotud lood
27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto