Sisukord
Arvamus
Postimees
20.02.2020
Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika (3) Eesti Noor hooldekoduelanik: meditsiin hoiab elus neid, kes kunagi elama ei hakka (22) Riigikogu uurib vesinikuenergeetikat (9) Seksuaalsuhe õpilasega viis õpetaja kohtu alla (11) Mälestades Eesti tanki nimega Külli Majandus Yandex.Taxi kavatseb jätkata tegevusloata Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Välismaa Bloomberg ostis koha USA presidendivalimistel (1) Vene aktivist pani seksiskandaaliga Macroni partei kõikuma Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus Arvamus Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn (16) Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks (32) Vilja Kiisler: ajuvabadus ei tähenda sõnavabadust (19) Juhtkiri: elukvaliteet ja surm (3) Aivar Pau: jagamismajanduse ämber (15) Meie Eesti Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele (1) Asendusarstid päästavad päeva Kultuur Eesti kunst saab erakordse võimaluse (1) Eesti kaasaegsele kunstile on omane väga tugev eksperimentaalsus (1) Kui kirest kasvab katastroof Ühe soovi täitumine Sport Euroopa võrkpallijuhiks pürgiv Pevkur: mõnes suurriigis pole vollet sisuliselt olemas PM Skopjes ⟩ Korvpallifännid mäletavad hirmsat sauna, kuid usuvad nüüd võitu Tarbija Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Reis Somaalimaa – riik, mida pole olemas Maa Elu Nädala mõte: lapsed metsa (3) Arst maainimeste tervisest: ülekoormuse hind on tervise kadu või siitilmast enneaegne lahkumine Kaitsealuste maade riigile ostmise järjekord lüheneb jõudsalt Teadlane, kes kinkis meile magusama sõstra Palgitöö käsiraamat aitab kooliraha kokku hoida Halba ventilatsiooni saab parandada Mis toimub meie ilmaga? (1) Tatrapliinid lõhetartariga kodumaa sünnipäevaks Salatikasvataja püüab öösel rohkem pilku kui päeval (1) Olukord Peipsil: kõik teevad hirmsasti tööd, aga raha ei teeni keegi (4) Tartu Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus (2) Kuldsete tammelehtedega medali pälvinud päästja riputab vooliku varna Marja tänava kõnniteedel laiutavad autod Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile Keskkonna­hoidlikkust järgides võib sattuda rohepesu ohvriks Triin Lellep salvestas Eestile mõeldes loitsulise video Meelelahutus Koomiks Sudoku

Raimu Hanson: ka üle 60-aastaste seks olgu keelatud

2 min lugemist
Raimu Hanson FOTO: Sille Annuk

Seks olgu alla 18-aastastele keelatud! Sellise pealkirja all ilmus 21. mai Tartu Postimehes EKRE liikme Kenno Põltsami arvamusavaldus, mis põhjustas rohkesti vastukaja. Ka mind pani see kirjapanek mõtlema.

Põltsam meenutab, et 2017. aastal esitas EKRE fraktsioon riigikogule eelnõu, mis oleks tõstnud lubatavat seksuaalsuhte vanusepiiri 16 eluaastale, kuid parlamendi suurde saali see eelnõu ei jõudnudki. Ehk saab see teoks praeguses riigikogus. Seda eeldades tahaksin lisada seksiseaduse eelnõule täienduse. Ja nimelt – seks olgu keelatud ka üle 60-aastastele isikutele! Põhjusi niisugusele piirangule leidub mitmeid.

Kõigepealt – täies elujõus ehk 20- kuni 60-aastane mees ja naine on esteetiliselt kaunim vaadata kui vanem inimene, kelle naha sisse on aeg kündnud kortsud või, vastupidi, kes on ealiste iseärasuste tõttu tüsenenud. Kahe sellise isiku seks on kahekordselt ebaesteetiline.

Teiseks – seksimise ettevalmistamiseks ja elluviimiseks on tarvis aega. Mida rohkem aega, seda õnnestunum seks. Kuid samal ajal ootavad vanaema ja vanaisa pikisilmi nende lapselapsed. Kole mõeldagi, kui palju jääb selliste isekate seksisõltlastest vanavanemate tõttu ette lugemata häid lasteraamatuid, käimata koos muuseumis, vaatamata looduskauneid kohti.

Kolmandaks – seitsmendasse elukümnendisse jõudnud mehed ja naised peavad tähelepanelikult jälgima oma tervist.

Kole mõeldagi, kui palju jääb selliste isekate seksisõltlastest vanavanemate tõttu ette lugemata häid lasteraamatuid, käimata koos muuseumis, vaatamata looduskauneid kohti.

Eile väljastas Eesti tervise arengu instituut ärevaks tegeva statistika: kõikidest eelmise aasta surmadest, mida oli kokku 15 606, oli 7957 põhjustatud vereringeelundite haigustest, kõige levinumad olid aga südame isheemia- ja kõrgvererõhutõbi ning peaaju veresoonte haigused. Neile andmeile peaksid mõtlema eelkõige eakad, 60-aastased ja vanemad inimesed, sest seksimisel kerkib vererõhk ja kiireneb pulss, süda saab eluohtlikult suure koormuse.

Muidugi võib noortel, õitsvas eas inimestel tekkida küsimus, kas eakad mehed ja naised tõesti üleüldse seksivad. Aga nii see paraku ongi ja lausa teaduslikult tõestatud.

«Võttes arvesse Eesti meeste ning naiste keskmise eluea olulist pikenemist viimastel aastakümnetel ja asjaolu, et seksuaalsusest rääkimine on muutunud vabamaks, siis võiks oletada, et ka meie vanemaealiste hulgas on seksuaalelu elavate inimeste hulk kasvanud,» kirjutab doktor Olev Poolamets (Eesti Arst, 2015; 94(10)).

Sellist ohtlikku tendentsi tuleks piirata ja tagasi suruda enne, kui on katastroofiliselt hilja. Mistõttu on tarvis vastu võtta kiiremas korras seadus, mis keelab seksi nii alla 18-aastastele kui ka üle 60-aastastele.

Seotud lood
19.02.2020 20.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto