Sisukord
AK
Postimees
25.05.2019
Eesti Keskerakond ja EKRE kiduvad (74) Riik otsib idapiiri jaoks säästlikke lahendusi (8) Majandus Kuidas teenida kasu Eestist välja voolavast reklaamirahast (4) Salapärasele Vene investorile kuuluv Hiiumaa sadam laguneb (9) Välismaa Ibiza pisaraid ei usu May annab Brexiti teatepulga üle Parteiside ja vallalisus rikuvad Leedu presidendikandidaati KOHALIK VAADE. Läti on uus Eesti (7) Arvamus Uppsala Ülikooli rektor Eva Åkesson: ülikool peab kuulatama ühiskonda (2) Juhtkiri: hr Ratas, riigieelarve hädad ei ole ju ootamatud! (22) Aarne Seppel: võta kilekott, ära istuta puud, ära vali! Postimees 1928. a: Soome üliõpilased on haavatud Ibiza pisaraid ei usu Rahandusministri õpikõver (7) Halva mälu sündroom Visa, aga edutu David Vseviov: lihtsate lahenduste ihalus võib lõppeda katastroofiliste tagajärgedega (44) Kultuur Nädala plaat. Rammsteini punased jooned on kummist Ja taevas sai Juurikas. Mida erakonnad Tinderis teevad Kodu Naabrivalve on jõudnud enam kui 500 paika Eestis AK Uppsala Ülikooli rektor Eva Åkesson: ülikool peab kuulatama ühiskonda (2) Tallinn 800: roopad ja rauad David Vseviov: lihtsate lahenduste ihalus võib lõppeda katastroofiliste tagajärgedega (44) EKI keelekool: taas­kasutus on popp! Artemi Troitski: tere tulemast lõhestunud maade klubisse! (18) Peeter Langovitsi tagasivaade: päev Sauel 30 aastat tagasi Hunt karjas Nädala plaat. Rammsteini punased jooned on kummist Ja taevas sai Juurikas. Mida erakonnad Tinderis teevad Epliku isikliku vabaduse järjekordne manifest Arter Ajuteadlane Jaan Aru: heroiini me väikelastele ei anna, aga nutiseadmetega probleemi justkui poleks (2) Karmen Joller: räägi minuga, laps* Muusikakomeet Eugénie: läbikukkumine on hea! Pane end proovile: tosin küsimust nõukaaja eluolu kohta (36) Filmiarvustus «Richardi hüvastijätt»: kellele ei meeldiks Johnny Depp Narva kohvikud ja restoranid kutsuvad sööma: Narva jõe promenaadil peetakse toidulaata VIDEO. Matkahull soovitab: 25 elutähtsat asja, mis peaks olema matkakotis (1) Sõiduproov: Eestis üliharuldane sportauto Alpine A110 rivaalitseb tuntud sakslastega Matkavarustus tsikli küljes. Nõu annab kogenud motomatkaja Uus spordimood - võistlustele loomakostüümis! (1) Valgre armastatu Alice Feillet – naine, kes ei suutnud Raimondit ära oodata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peeter Langovitsi tagasivaade: päev Sauel 30 aastat tagasi

3 min lugemist
Saue Kiire õmblustöökojas õmmeldi parajasti kokku sinimustvalget lippu. FOTO: Peeter Langovits

Fotohuvilisi ühendasid möödunud sajandi teisel poolel fotoklubid. Tallinna ja Haapsalu fotoklubi sidus aastaid tore traditsioon: kord aastas võeti ette ühispildistamise päev. Kord sõideti pildistama Läänemaale, kord Tallinna või selle ümbrusse. Kümnenda ühisettevõtmise korraldas Harju EPT fotograaf Aarne Sillaste, kes kutsus meid 26. mail 1989 pildistama Sauele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vaadates oma tollaseid ülesvõtteid, meenuvad mõnedki seigad argielust.

Juba Saue jaamahoone seinal võis märgata plakatit, mis andis elanikele teada, et sel päeval jäädvustatakse sauelaste eluolu ning, kutsus vaatama 26.–27. mail Saue mõisas vahelduvaid fotonäitusi. Saue vahel jäädvustas üle 20 fotograafi Tallinnast ja Haapsalust päeva jooksul argielu, loodust, inimesi ja olustikku, tootmishooneid, elamuid ja kõike, mis silma jäi.

Jaama ajalehekiosk tundus kohalike seas populaarne – sealt sai mõnikord defitsiitseid ajakirju. Saue keskel seisis ühekorruseline teenuste maja, kus paiknesid selvekauplus, pesumaja, hoiukassa, pudupood ja komplekstellimispunkt, kust sai rentida kodumasinaid. Oli ka apteek, kus apteeker kohapeal ravimi kokku segas. Maja teise tiiva hõivas tootmiskoondise Kiir õmblustöökoda. Kui sinna sisse põikasin, olid tööhoos juurdelõikajad ja noored õmblejad, kes parajasti sinimustvalget lippu kokku õmblesid.

24.05.2019 27.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto