Sisukord
Muusika
Tänane leht
25.05.2019
Eesti Keskerakond ja EKRE kiduvad (72) Riik otsib idapiiri jaoks säästlikke lahendusi (8) Majandus Kuidas teenida kasu Eestist välja voolavast reklaamirahast (4) Salapärasele Vene investorile kuuluv Hiiumaa sadam laguneb (9) Välismaa Ibiza pisaraid ei usu May annab Brexiti teatepulga üle Parteiside ja vallalisus rikuvad Leedu presidendikandidaati KOHALIK VAADE. Läti on uus Eesti (7) Arvamus Uppsala Ülikooli rektor Eva Åkesson: ülikool peab kuulatama ühiskonda (2) Juhtkiri: hr Ratas, riigieelarve hädad ei ole ju ootamatud! (22) Aarne Seppel: võta kilekott, ära istuta puud, ära vali! Postimees 1928. a: Soome üliõpilased on haavatud Ibiza pisaraid ei usu Rahandusministri õpikõver (7) Halva mälu sündroom Visa, aga edutu David Vseviov: lihtsate lahenduste ihalus võib lõppeda katastroofiliste tagajärgedega (44) Kultuur Nädala plaat. Rammsteini punased jooned on kummist Ja taevas sai Juurikas. Mida erakonnad Tinderis teevad Kodu Naabrivalve on jõudnud enam kui 500 paika Eestis AK Uppsala Ülikooli rektor Eva Åkesson: ülikool peab kuulatama ühiskonda (2) Tallinn 800: roopad ja rauad David Vseviov: lihtsate lahenduste ihalus võib lõppeda katastroofiliste tagajärgedega (44) EKI keelekool: taas­kasutus on popp! Artemi Troitski: tere tulemast lõhestunud maade klubisse! (18) Peeter Langovitsi tagasivaade: päev Sauel 30 aastat tagasi Hunt karjas Nädala plaat. Rammsteini punased jooned on kummist Ja taevas sai Juurikas. Mida erakonnad Tinderis teevad Epliku isikliku vabaduse järjekordne manifest Arter Ajuteadlane Jaan Aru: heroiini me väikelastele ei anna, aga nutiseadmetega probleemi justkui poleks (2) Karmen Joller: räägi minuga, laps* Muusikakomeet Eugénie: läbikukkumine on hea! Pane end proovile: tosin küsimust nõukaaja eluolu kohta (36) Filmiarvustus «Richardi hüvastijätt»: kellele ei meeldiks Johnny Depp Narva kohvikud ja restoranid kutsuvad sööma: Narva jõe promenaadil peetakse toidulaata VIDEO. Matkahull soovitab: 25 elutähtsat asja, mis peaks olema matkakotis (1) Sõiduproov: Eestis üliharuldane sportauto Alpine A110 rivaalitseb tuntud sakslastega Matkavarustus tsikli küljes. Nõu annab kogenud motomatkaja Uus spordimood - võistlustele loomakostüümis! (1) Valgre armastatu Alice Feillet – naine, kes ei suutnud Raimondit ära oodata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Epliku isikliku vabaduse järjekordne manifest

3 min lugemist
Vaiko Eplik esinemas Von Krahli Teatris. FOTO: Raul Mee

Vaiko Epliku uus plaat „Sireleis“ kätkeb endas viimasel kuuel aastal sahtlisse jäänud palu, vähemasti parimaid neist, sest Epliku töötempo on terve tema (soolo)karjääri jooksul olnud küllalt hirmuäratav ning võib vaid aimata seda muusika hulka, mis avaldamiselootuses nendesamade sahtlite põhjas uute viiside alla mattuvad.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

se nimetab Eplik üks-plaat-aastas-töömeetodit täiesti tavaliseks popmuusika tegemiseks, sest on ta ju selle ajastu inimene, mil popbändid andsidki plaate välja iga aasta, võttes harva pikemaid pause. Eplik on öelnud, et talle selline vorm, kus plaadifirma peab vajalikuks iga albumi üllitamiseks ka turundusplaani koostada, ei istu ning on teadlikult kokk-kondiiter-keevitaja muusikalise ekvivalendi rada läinud. Vabadus. Ja nii vist tulebki Epliku plaate võtta: tema isikliku vabaduse manifestidena.

Paraku häirib mind see teadmine sahtliplaatidest. Või häirib see tunne, et ma ei oska nendesse õigesti suhtuda. Tekib kuulamise perspektiivi küsimus: kas tasuks võtta albumit sellena, mis ta on – laulude kogum –, aga kui ta ei ole tervikteosena nii sidus, kui võiks olla, tõmmata kuskilt kukla tagant välja „aga see on ju mingil määral kogumik“-kaart?

24.05.2019 27.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto