Sisukord
Sport
Tänane leht
25.05.2019
Eesti Keskerakond ja EKRE kiduvad (72) Riik otsib idapiiri jaoks säästlikke lahendusi (8) Majandus Kuidas teenida kasu Eestist välja voolavast reklaamirahast (4) Salapärasele Vene investorile kuuluv Hiiumaa sadam laguneb (9) Välismaa Ibiza pisaraid ei usu May annab Brexiti teatepulga üle Parteiside ja vallalisus rikuvad Leedu presidendikandidaati KOHALIK VAADE. Läti on uus Eesti (7) Arvamus Uppsala Ülikooli rektor Eva Åkesson: ülikool peab kuulatama ühiskonda (2) Juhtkiri: hr Ratas, riigieelarve hädad ei ole ju ootamatud! (22) Aarne Seppel: võta kilekott, ära istuta puud, ära vali! Postimees 1928. a: Soome üliõpilased on haavatud Ibiza pisaraid ei usu Rahandusministri õpikõver (7) Halva mälu sündroom Visa, aga edutu David Vseviov: lihtsate lahenduste ihalus võib lõppeda katastroofiliste tagajärgedega (44) Kultuur Nädala plaat. Rammsteini punased jooned on kummist Ja taevas sai Juurikas. Mida erakonnad Tinderis teevad Kodu Naabrivalve on jõudnud enam kui 500 paika Eestis AK Uppsala Ülikooli rektor Eva Åkesson: ülikool peab kuulatama ühiskonda (2) Tallinn 800: roopad ja rauad David Vseviov: lihtsate lahenduste ihalus võib lõppeda katastroofiliste tagajärgedega (44) EKI keelekool: taas­kasutus on popp! Artemi Troitski: tere tulemast lõhestunud maade klubisse! (18) Peeter Langovitsi tagasivaade: päev Sauel 30 aastat tagasi Hunt karjas Nädala plaat. Rammsteini punased jooned on kummist Ja taevas sai Juurikas. Mida erakonnad Tinderis teevad Epliku isikliku vabaduse järjekordne manifest Arter Ajuteadlane Jaan Aru: heroiini me väikelastele ei anna, aga nutiseadmetega probleemi justkui poleks (2) Karmen Joller: räägi minuga, laps* Muusikakomeet Eugénie: läbikukkumine on hea! Pane end proovile: tosin küsimust nõukaaja eluolu kohta (36) Filmiarvustus «Richardi hüvastijätt»: kellele ei meeldiks Johnny Depp Narva kohvikud ja restoranid kutsuvad sööma: Narva jõe promenaadil peetakse toidulaata VIDEO. Matkahull soovitab: 25 elutähtsat asja, mis peaks olema matkakotis (1) Sõiduproov: Eestis üliharuldane sportauto Alpine A110 rivaalitseb tuntud sakslastega Matkavarustus tsikli küljes. Nõu annab kogenud motomatkaja Uus spordimood - võistlustele loomakostüümis! (1) Valgre armastatu Alice Feillet – naine, kes ei suutnud Raimondit ära oodata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uus spordimood - võistlustele loomakostüümis!

4 min lugemist
Sulev Kraam üle-eelmisel nädalavahetusel Tartu maastikumaratonil roosa põrsa kostüümis. FOTO: Imre Avaste/Sportfoto

Suure IT-firma äriarenduse juht köidab juba seitsmendat aastat suurtel rahvaspordiüritustel tähelepanu sellega, et osaleb loomakostüümis. Temast on saanud Eesti tuntuim loomrõivleja. Tema valikut ja tegevust võib pidada omamoodi protestiks. Mille vastu? Eks lugege!

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Alguses oli kaelkirjak. Selline pehme ja nunnu, justkui kodulooma eest. Sõprade kingitus Sulev Kraami naisele.

Siis tuli Sulev Kraamil mõte. Et teeks endale kaelkirjaku kostüümi. Ajaks selle selga ja läheks võistlema. See oleks midagi uut ja teistsugust.

Aja ja koha nimel võistlemine oli end ammendanud. Ta oli endalegi üllatuseks võitnud vana rasva ehk varasemate aastate treeningute pealt Viru suusamaratoni lühikese maa, 25 kilomeetri sõidu. «Pärast tundsin, et see oli minu treeningute karikast viimane piisk, mis alles oli jäänud,» meenutab Kraam (38) kuue aasta tagust talve.

Kuu aja pärast toimuvale Tartu maratonile pole vähese ettevalmistuse tõttu mõtet võistlema minna, järeldas ta toona. Kui läheks äkki loomakostüümis, tekkis mõte.

Mõeldud, tehtud. Kostüüm jäi endal küll tegemata – selle laenutas ta moestuudiost Must Luik –, aga Tartu maratoni 63 kilomeetrit said kaelkirjakuna läbi suusatatud. Aega kulus üle nelja ja poole tunni (2482. koht), ligi tund rohkem kui aasta varem.

Sest ajast saadik on IT-firma Finestmedia äriarenduse juht Sulev Kraam Eesti rahvaspordiürituste tuntuim loomrõivleja. Selline sõna on läinud käibele nende kohta, kes osalevad võistlustel loomakostüümis. Klubi Tartu Maraton, kelle korraldatav homne Tartu rattaralli ja veel viis jõuproovi moodustavad Eesti populaarseima massispordivõistluste sarja Tartu Maratoni Kuubik, on andnud Kraami originaalsuse ja ettevõtlikkuse tunnustuseks talle koguni alalise ümmarguse stardinumbri – 1000. Loomrõivlejana võistelda pole sugugi kerge, nagu selgus juba kaelkirjakuna. Suusatades, kus ülakeha nõksutab paaristõukeid tehes üles-alla, hakkas pikk kael Kraami sõnul rämedalt töllerdama. Kevadisel jooksumaratonil tuli tõusud võtta kõndides, sest joostes läinuks pikas paksus riietuses meeletult palavaks. Enne järgnenud rattarallit paigaldas Kraam kaela toestamiseks kerge toru, aga probleeme tekitas tugev tuul: selle vastu võitlemiseks tuli sõidu ajal alatasa ühe käega kaelkirjaku ninast kinni hoida.

24.05.2019 27.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto