Sisukord
Maailm
Tänane leht
25.05.2019
Eesti Keskerakond ja EKRE kiduvad (72) Riik otsib idapiiri jaoks säästlikke lahendusi (8) Majandus Kuidas teenida kasu Eestist välja voolavast reklaamirahast (4) Salapärasele Vene investorile kuuluv Hiiumaa sadam laguneb (9) Välismaa Ibiza pisaraid ei usu May annab Brexiti teatepulga üle Parteiside ja vallalisus rikuvad Leedu presidendikandidaati KOHALIK VAADE. Läti on uus Eesti (7) Arvamus Uppsala Ülikooli rektor Eva Åkesson: ülikool peab kuulatama ühiskonda (2) Juhtkiri: hr Ratas, riigieelarve hädad ei ole ju ootamatud! (22) Aarne Seppel: võta kilekott, ära istuta puud, ära vali! Postimees 1928. a: Soome üliõpilased on haavatud Ibiza pisaraid ei usu Rahandusministri õpikõver (7) Halva mälu sündroom Visa, aga edutu David Vseviov: lihtsate lahenduste ihalus võib lõppeda katastroofiliste tagajärgedega (44) Kultuur Nädala plaat. Rammsteini punased jooned on kummist Ja taevas sai Juurikas. Mida erakonnad Tinderis teevad Kodu Naabrivalve on jõudnud enam kui 500 paika Eestis AK Uppsala Ülikooli rektor Eva Åkesson: ülikool peab kuulatama ühiskonda (2) Tallinn 800: roopad ja rauad David Vseviov: lihtsate lahenduste ihalus võib lõppeda katastroofiliste tagajärgedega (44) EKI keelekool: taas­kasutus on popp! Artemi Troitski: tere tulemast lõhestunud maade klubisse! (18) Peeter Langovitsi tagasivaade: päev Sauel 30 aastat tagasi Hunt karjas Nädala plaat. Rammsteini punased jooned on kummist Ja taevas sai Juurikas. Mida erakonnad Tinderis teevad Epliku isikliku vabaduse järjekordne manifest Arter Ajuteadlane Jaan Aru: heroiini me väikelastele ei anna, aga nutiseadmetega probleemi justkui poleks (2) Karmen Joller: räägi minuga, laps* Muusikakomeet Eugénie: läbikukkumine on hea! Pane end proovile: tosin küsimust nõukaaja eluolu kohta (36) Filmiarvustus «Richardi hüvastijätt»: kellele ei meeldiks Johnny Depp Narva kohvikud ja restoranid kutsuvad sööma: Narva jõe promenaadil peetakse toidulaata VIDEO. Matkahull soovitab: 25 elutähtsat asja, mis peaks olema matkakotis (1) Sõiduproov: Eestis üliharuldane sportauto Alpine A110 rivaalitseb tuntud sakslastega Matkavarustus tsikli küljes. Nõu annab kogenud motomatkaja Uus spordimood - võistlustele loomakostüümis! (1) Valgre armastatu Alice Feillet – naine, kes ei suutnud Raimondit ära oodata Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOHALIK VAADE. Läti on uus Eesti

3 min lugemist
  • Kuigi geoloogid seda ei kinnita, näivad Eesti ja Läti olevat kohad vahetanud.
  • Läti peaminister meenutab Ansipi ja Rõivase ristandit, Eesti oma morni lätlast.
  • Moskvas käimine ja dressipluusi kandmine ei tuleks Raimonds Vējonisele pähegi.
  • Õnneks on miski siiski veel vanaviisi: naps on ikka Lätis odavam.
Eesti peaministri Jüri Ratase ja Läti valitsusjuhi Krišjānis Kariņši kohtumine 15. mail Riias.  FOTO: Zane Bitere/LETA/Scanpix

Kas on võimalik, et Balti riikide kandis on toimunud mingi hiiglaslik Maa laamade nihe? Kuigi küsisin seda ka ühelt geoloogilt ja tema kinnitas, et midagi sellist pole olnud, on mul siiski kahtlusi. Sest tundub, et kuidagi – hetkel, kui keegi ei vaadanud – on Läti ja Eesti omavahel kohad vahetanud.

Tellijale Tellijale

Läti oli alati kahest riigist see, mida võis kirjeldada kui maineprobleemidega maad.

Meie olime need, kellel olid ainult võimul püsimisest huvitatud, ilma igasuguse maailmavaateta mornid ja igavad peaministrid. Meie olime need, kellega seoses sosistasid inimesed paremäärmuslaste esiletõusust ja halvaendelistest meeleavaldustest. Meie olime ka need, kelle pangandust räsisid rahapesuskandaalid. Samuti eeldati, et meie meenutame suhetes Venemaa ja eriti Vladimir Putiniga pisut tuulelippu.

Eesti oli riik, kelle kuvandi juurde kuulusid täiuslikult inglise keelt kõnelevad noored ja säravad peaministrid, vilgas iduettevõtlus, suurim majanduskasv ning presidendid, kes iial ei nõustuks minema ühispildile Kremli isandaga.

24.05.2019 27.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto