Sisukord
Kõrghariduse rahastamine
Tänane leht

Erakonnad tasulisest kõrgharidusest

4 min lugemist
  • Parlamendierakonnad esitavad oma seisukohad tasulise kõrghariduse küsimuses.
Riigikogu. FOTO: Sander Ilvest

Viimase aasta jooksul on ülikoolid hakanud üha enam rääkima vajadusest laiendada tasulist kõrgharidust. Sama soovitus on ka haridusstrateegia konkurentsi töörühma visioonidokumendis, idee kõlas üsna jõuliselt hiljutisel TÜ arengukonverentsil, selle toetuseks on avaldatud arvamusartikleid. Paraku ei saa ülikoolid ise õppemaksu kehtestada, see vajab poliitilist otsust.

Riigikogu erakonnad esitavad oma seisukohad.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Katri Raik, Sotsiaaldemokraatlik Erakond: Oleme seisukohal, et tasuta kõrgharidus tagab ausama ja läbipaistvama juurdepääsu kõrgharidusele. Mäletame ju tasulise kõrghariduse aega, kus hiiglasliku konkursiga sai õppima 30 inimest ja tasu eest veel 200. Tihti olid ülikooli nõudmised õppijatele erinevad, aga diplom ühte värvi. Praegu on Eestis välja suremas arusaam, et tasu eest saab hariduse igaüks. Ja see on vaid hea.

Tasuline ja tasuta kõrgharidus mõjutab valikuid. Tasulisse õppesse minnakse eelkõige sellisele alale, mis enda ära tasub. Samas vajame häid ja parimaid igale erialale. Tasuta kõrgharidus võimaldab püüelda üldise ja tervikliku haridussüsteemi poole. Kes maksab, see tellib muusika.

25.05.2019 28.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto