Sisukord
Maailm
Postimees

Portugali Euroopa asjade riigisekretär: «Natsionalismil pole tuleviku seisukohast mõtet»

4 min lugemist
  • Portugal tahab endale migrante, sest neil napib töökäsi
  • Portugalis aitas populismilainet ära hoida eliidi ja rahva vahe vähendamine
  • ELil tasuks migratsiooni suhtuda pragmaatilisemalt ja vähemate emotsioonidega
  • Samas ei saa üks riik teisi õpetada, sest igaühel on oma ajalugu ja geograafia
Lennart Meri konverentsil esinenud Ana Paula Zacarias on muuseas ka Portugali esimene Eestis resideerinud suursaadik. FOTO: Erik Tikan FOTO: Erik Tikan

Kuigi Portugali Euroopa asjade riigisekretär Ana Paula Zacarias peab marurahvuslust kahjulikuks minevikku vaatamiseks, ei usu ta, et saaks pelgalt oma riigi kogemusest parempopulismi võidukäigu ärahoidmisel teisi õpetama hakata. Kõigil maadel on oma ajalugu ja geograafia, ütleb Zacarias, kes muuseas oli esimene Portugali Eestis resideerinud suursaadik.

Tellijale Tellijale

Kui Portugalis oleks samasugune välispoliitikaüritus nagu Lennart Meri konverents, siis mis teemad seal päevakorras seisaksid?

Üks asi oleks atlantiline koostöö – julgeolek ja tulevik. See on midagi, mis toob meid Eestile lähemale: me mõlemad oleme mereriigid. Teil on Läänemeri ja omad julgeolekuhuvid, need on ka meil.

Euroopast väljapoole ulatuv mõju on meile väga oluline välispoliitika element. Portugalil on erinevad identiteedikihid – me oleme vaieldamatult eurooplased, aga on ka sada miljonit portugali juurtega inimest üle maailma. Meil on pikaajalised sidemed Hiina, India, Aafrika, Ladina- ja Põhja-Ameerikaga.

25.05.2019 28.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto