Mari-Vivian Ellam: EKRE tegutseb abortide arvu suurendamise nimel

Naistearsti vastuvõtt. FOTO: Victor R. Caivano/AP

Valitsuse rünnak naistearstide vastu ja värske otsus alkoholiaktsiisi alandada töötab abortide arvu vähendamisele vastu, kirjutab õpetaja Mari-Vivian Ellam.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tunnen isiklikult inimesi, kes esiotsa EKRE nende agressiivse retoorika tõttu välistasid, kuid valimistel neile siiski hääle andsid, sest «Midagi pole teha, nad on siiski ainsad, kes aborditeemaga tegelevad». Tunnen lisaks neid – ma ise olen nende hulgas –, kes kõheldes valisid kedagi teist, aga oleks aborditeema pärast peaaegu EKRE valinud. Kristlaste hääled kogunesid meie nn konservatiivsele erakonnale suuresti tänu sellele teemale. Pärast valimisi aga paistab, et abordiga seotud lubadused olid öeldud suusoojaks, mis veelgi hullem: tegelikud sammud näikse töötavat selle kasuks, et abortide hulka isegi suurendada.

Koalitsiooniläbirääkimiste ajal tõusis abort teravalt fookusesse, kui juttu oli EKRE valimislubadusest (valik)abortide rahastus lõpetada. Arstid, kes selle vastu sõna võtsid, said EKRE poliitikutelt kõva kriitika kaela, kuigi just nemad on teinud aastaid tööd selle nimel, et abortide hulk väheneks. Ka meediast leiab hulgaliselt artikleid, kus naistearstid väljendavad oma muret. On selgelt näha, et abortide vähendamine on nende südameasi, mille nimel nad vaeva näevad.

28.05.2019 30.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto