Sisukord
Eesti
Tänane leht

Raport: idapiiri väljaehitamine võib veelgi kallineda

4 min lugemist
  • Piiriehitus pandi paika kiirustades ja alternatiive kaalumata, ütleb audit.
  • 320 miljonit eurot ei pruugi olla lõppsumma, vaid hind võib veelgi kerkida.
  • PPA lubab, et iga piiriehituse etapi juures kaalutakse, kuidas teha odavamalt.
Idapiirist on praeguseks valmis ehitatud katselõigud. Riigikontrolli hinnangul peaks enne sel viisil jätkamist arutama, kas sama tulemuse annaks ka odavamad lahendused. FOTO: Arved Breidaks

Praeguseks kordades kallinenud idapiiri projekt hakkas kohe alguses viltu vedama – aastaid tagasi klopsiti kogu asi kokku kiirustades ning alternatiive õieti ei kaalutudki, sedastab täna avaldatav riigikontrolli raport. 

Tellijale Tellijale

Riigikontroll maalib oma värskes ülevaates idapiiri väljaehitamisest tumeda pildi: jätkuvalt on õhus hulk riske, mille realiseerumisel võib ehitus venida arvatust pikemaks ja nõuda rohkemgi raha. Seepärast soovitab riigikontroll idapiiri projekti tükkideks lahti võtta ja vaadata, kas sama hea piiri saaks ka odavamalt ehitada.

Pärast Eston Kohveri kinnivõtmist Eesti-Vene ajutise kontrolljoone juures tekkis siinsete poliitikute seas harvaesinev üksmeel: piiriga tuleb kiiremas korras tegeleda. Nelja kuuga valmis piiriprojekt, millele valitsus andis pikemalt mõtlemata heakskiidu.

Toona hindasid politsei- ja piirivalveameti (PPA) ja siseministeeriumi helgeimad pead projekti kogumaksumuseks 79 miljonit eurot. Täpse hinnasildi juurde lubati tagasi tulla veel samal aastal.

28.05.2019 30.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto