Sisukord
Arter
Tänane leht
01.06.2019
Eesti Sotsiaalminister Tanel Kiik: keegi ei saa lubada, millal teadus saab protsendi SKTst (28) Setode asemele tulevad uued kasakad Omniva ekstöötaja: IT-arendusse kulus asjatult 600 postiljoni palk (9) Majandus Marile koitis hirmutav tõde Tallinna börsi kohta Väikese riskiga investeeringut on keeruline leida Mereriigi lapsed võõrduvad merest Välismaa Põhja-Korea liider lasi äpardunud tippkohtumise arhitekti hukata (4) KOHALIK VAADE. Liberaalide edu paiskas Ungaris poliitilise kaardipaki segi (4) Süürias kardetakse Kristuse keele kadumist Arvamus Heili Sibrits: põletav prügi (3) Juhtkiri: majandus üllatas (4) Naine, kes tõi sotsidele kastanid tulest välja (17) Ratase peks on kindel (74) Saagu Nolan! (5) Ninanips uskmatutele Kultuur Häving ja uuestisünd Jeff ja Tim Nädala plaat: viharavi ilgete poliitroppuste vastu Bonn: džässi­rütmides Beethoveni juubelile vastu Lühike õpetus, kuidas perega Lätis viina järel käia (1) Sport PM Portugalis. Kris Meeke – parim kolme tiitlinõudleja järel Kodu Vabakujuline hekk kääre ei nõua AK Häving ja uuestisünd Piret Kriivan: Eesti lugu on rahvuse lugu Aleksandr Ljubimov: hirm on parim motivaator – nii meil kui ka teil (12) Tallinn 800: miks on Tallinna arheoloogias nii vähe jälgi lastest? Arter Mirjam Nutov: kui riik tahab ääremaalt välja kolida, siis tuleb seda teha intelligentselt (11) Säärejooksukonkursse on siinmail alati peetud Ilona Leib: kunst puudutab ka mitte meeldides Särgist sõbani, pottmütsist põlleni – ja kõik oma kätega! Eestist pärit saladetektiivist sai ühtäkki kirjanik 2500 fantastilist kilomeetrit. Jaagup Kreem täitis oma ammuse unistuse Psühholoogi juurde jooksevad kõik... Õietolmuallergia niidab jalad alt, nii et pea lõhki Sõiduproov. Volkswagen Polo GTi: küpsete maneeridega kähkusõitja Loodusmuuseum liidab ühte kivid ja liitreaalsuse 10 hullu ideed ERKI moeshow’lt – kas julged proovida? Meelelahutus Koomiks Sudoku

2500 fantastilist kilomeetrit. Jaagup Kreem täitis oma ammuse unistuse

4 min lugemist
Jaagup Kreem ja Roland Puusepp motomatkal Norras. FOTO: Erakogu

Avastasin oma kalendrist keset maikuud tervelt neli vaba päeva ja otsustasin teoks teha ühe ammuse unistuse: käia mootorrattaga ära Lõuna-Norras. Ainus mure oli, et kas kõik kuulsad teed on juba lumest puhtaks lükatud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Möödunud aastast oli olemas igati äge kogemus sõidust Lofootidele ja Nordkappi koos telkimisega Euroopa kõige põhjapoolsemas punktis, kuhu mööda asfaltteed sõites pääseb. Eeltööks palju aega ei jäänudki, põhiline mure oli, kas kõik kuulsad teed on ikka juba lumest puhtaks lükatud.

See ei ole mingi nali, sest väga paljud enam kui kilomeetri kõrgusel kulgevad teed Norras on sarnaselt Alpidega talvel liikluseks suletud. Näiteks Aurlandsfjellet, mis on tuntud kahel pool teed kõrguvate hiiglaslike lumevallide poolest, avatakse tänavu tõenäoliselt alles juuni alguses.

Kevadel või sügisel Norra tsiklireisi kavandades on asendamatuks abimeheks sealse maanteeameti koduleht www.vegvesen.no, kus paraku küll ainult norra keeles on muuhulgas reaalajas nähtaval, millised teed on talveoludega seoses avatud ja millised mitte.

Koos bändikaaslase Rolandiga oli korraks laual idee teha reisi käigus umbes neljatunnine jalgsimatk Preikestoleni nime kandva kaljuplatoo juurde, kust muuhulgas sooritatakse 600 meetri kõrguselt BASE-hüppeid.

31.05.2019 03.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto