Sisukord
Välisuudised
Tänane leht

Teateid Aafrikast: Musta Mandri kaja kostab üha enam Eestisse

2 min lugemist
  • Ärisidemed toovad Aafrika eestlastele üha lähemale.
  • Eestlase teadvusesse jõuab kontinent enamasti vaid probleemidega.
  • Viimane neist on Sudaan, kus revolutsiooni järellainetus ei kipu vaibuma.
  • Samas Malawi on tõestanud valimistega demokraatia toimimist.
Teist ametiaega alustava Malawi presidendi Peter Mutharika toetajad elavad tema pildiga kleitides ametissevannutamisele kaasa. FOTO: Xinhua/Scanpix

Aafrika konkurentsivõime on maailma madalaim, kuid majandusareng üks kiiremaid ning nii meelitabki must manner välisinvestoreid. Tee Aafrikasse on leidnud ka Eesti ettevõtjad.

Tellijale Tellijale

Tihenenud suhete märgiks on läinud nädala e-valitsemise konverents Tallinnas, kus olid kohal IT-ministrid Rwandast ja Mauritiuselt ning Aafrika digitaliseerimist edendava SmartAfrica tegevdirektor, aga ka hiljutine kaubandus-tööstuskoja Aafrika foorum. Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania käigus on mitmel puhul Aafrikat väisanud president Kersti Kaljulaid.

​Samas pole Eestil Sahara-taguses Aafrikas saatkondi ega EASi esindusi ning eestlaste tavateadmised Aafrikast pole kuigi ulatuslikud. Meie teadvusesse kipub kontinent jõudma peamiselt siis, kui kuskil lahvatab konflikt. Viimane uudisekünnise ületanud revolutsioonide reas tõmbas läänemaailma pilgud Sudaanile.

Kuus nädalat pärast president Omar al-Bashiri kukutamist sõjaväelise riigipöördega ei ole Sudaanis ikka võimu jagamise kõnelustel edu saavutatud. Läbirääkimised sõjaväelise hunta ja meeleavaldajate vahel on ummikus, kuna pooled ei suuda kokku leppida 11-liikmelise üleminekunõukogu koosseisus, kes peaks vastutama tsiviilvalitsusele ülemineku eest. Üleeile kuulutati välja kahepäevane üldstreik, kohati on peatatud lennuliiklus.

29.05.2019 31.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto