Sisukord
Sõbranna
Postimees
01.06.2019
Eesti Sotsiaalminister Tanel Kiik: keegi ei saa lubada, millal teadus saab protsendi SKTst (28) Setode asemele tulevad uued kasakad Omniva ekstöötaja: IT-arendusse kulus asjatult 600 postiljoni palk (9) Majandus Marile koitis hirmutav tõde Tallinna börsi kohta Väikese riskiga investeeringut on keeruline leida Mereriigi lapsed võõrduvad merest Välismaa Põhja-Korea liider lasi äpardunud tippkohtumise arhitekti hukata (4) KOHALIK VAADE. Liberaalide edu paiskas Ungaris poliitilise kaardipaki segi (4) Süürias kardetakse Kristuse keele kadumist Arvamus Heili Sibrits: põletav prügi (3) Juhtkiri: majandus üllatas (4) Naine, kes tõi sotsidele kastanid tulest välja (17) Ratase peks on kindel (78) Saagu Nolan! (5) Ninanips uskmatutele Kultuur Häving ja uuestisünd Jeff ja Tim Nädala plaat: viharavi ilgete poliitroppuste vastu Bonn: džässi­rütmides Beethoveni juubelile vastu Lühike õpetus, kuidas perega Lätis viina järel käia (1) Sport PM Portugalis. Kris Meeke – parim kolme tiitlinõudleja järel Kodu Vabakujuline hekk kääre ei nõua AK Häving ja uuestisünd Piret Kriivan: Eesti lugu on rahvuse lugu Aleksandr Ljubimov: hirm on parim motivaator – nii meil kui ka teil (12) Tallinn 800: miks on Tallinna arheoloogias nii vähe jälgi lastest? Arter Mirjam Nutov: kui riik tahab ääremaalt välja kolida, siis tuleb seda teha intelligentselt (11) Säärejooksukonkursse on siinmail alati peetud Ilona Leib: kunst puudutab ka mitte meeldides Särgist sõbani, pottmütsist põlleni – ja kõik oma kätega! Eestist pärit saladetektiivist sai ühtäkki kirjanik 2500 fantastilist kilomeetrit. Jaagup Kreem täitis oma ammuse unistuse Psühholoogi juurde jooksevad kõik... Õietolmuallergia niidab jalad alt, nii et pea lõhki Sõiduproov. Volkswagen Polo GTi: küpsete maneeridega kähkusõitja Loodusmuuseum liidab ühte kivid ja liitreaalsuse 10 hullu ideed ERKI moeshow’lt – kas julged proovida? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Säärejooksukonkursse on siinmail alati peetud

6 min lugemist
Naiseliku ideaalid aastast 1993: konkurss Eesti Top Modell. Eks ole kogu missindus-modellindus omamoodi kunagiste säärejooksukonkursside järg. FOTO: Digiteerija Marlen Kopli

Vanasti oli elu ilusam ja inimesed kombekamad. Aga kas ikka oli? Tuliuus raamat «Eesti moe 100 aastat» annab võimaluse mõista, mida kandsid ja tundsid eestlased enne meid. Ning see, mis lahti rullub, on tõeline moepõnevik!

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vaata OTSEÜLEKANNET jutuajamisest raamatu autoritega. Piret Puppart ja Anu Ojavee räägivad moest nii nagu see tegelikult on, ilma midagi varjamata ega ilustamata ja see saab põnev olema!

Mood pole tühipaljas edevuse asi, ehkki ka seda. See on kõige intiimsem kultuurivorm, mis lobiseb kõik välja. Mida ihaldati või kardeti, mida uhkema välimusega kompenseerida püüti. EKA moekateedri juht Piret Puppart ning moeajaloolane Anu Ojavee ühendasid jõud ning kogusid hulga fakte ja isiklikke lugusid, mis võimaldavad viimase saja aasta moemeeleolud taas ellu äratada.

«Praegu tundub paljudele, et esimese vabariigi aegne naine oli väga peen ja vaoshoitud maneeridega, kuid moeajalukku kaevudes leiab ka palju põnevamat,» jutustab Piret Puppart, riukalik säde silmis. «Kuulutustelt võis lugeda isegi säärejooksu konkurssidest! Kuid osalejaid julgustati, et hilisemat hurjutamist pole karta vaja, sest kõik peale neiu jalgade jääb turvaliselt paberossikasti varju.»

Tänaval käidi sätitult ja soengus ning tantsupeole minnes valmistuti pikalt. «Üks härra jutustas, et kogus mitu kuud raha – ilma ülikonnata ei sobinud ju tantsupeole minna,» teab Piret. Peod algasid pool kaheksa ja lõppesid kell üksteist ning igale daamile leidus galantne kavaler, kes ta koju saatis. Kuid kõige selle foonil ei tasu arvata, nagu poleks inimesed osanud lõbutseda! Tantsiti ikka nii, et higi voolas ojadena mööda peene pintsaku või kauni kleidi alust selga ning silutud soengudki tilkusid.

31.05.2019 03.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto