Sisukord
Muusika
Tänane leht
01.06.2019
Eesti Sotsiaalminister Tanel Kiik: keegi ei saa lubada, millal teadus saab protsendi SKTst (28) Setode asemele tulevad uued kasakad Omniva ekstöötaja: IT-arendusse kulus asjatult 600 postiljoni palk (9) Majandus Marile koitis hirmutav tõde Tallinna börsi kohta Väikese riskiga investeeringut on keeruline leida Mereriigi lapsed võõrduvad merest Välismaa Põhja-Korea liider lasi äpardunud tippkohtumise arhitekti hukata (4) KOHALIK VAADE. Liberaalide edu paiskas Ungaris poliitilise kaardipaki segi (4) Süürias kardetakse Kristuse keele kadumist Arvamus Heili Sibrits: põletav prügi (3) Juhtkiri: majandus üllatas (4) Naine, kes tõi sotsidele kastanid tulest välja (17) Ratase peks on kindel (74) Saagu Nolan! (5) Ninanips uskmatutele Kultuur Häving ja uuestisünd Jeff ja Tim Nädala plaat: viharavi ilgete poliitroppuste vastu Bonn: džässi­rütmides Beethoveni juubelile vastu Lühike õpetus, kuidas perega Lätis viina järel käia (1) Sport PM Portugalis. Kris Meeke – parim kolme tiitlinõudleja järel Kodu Vabakujuline hekk kääre ei nõua AK Häving ja uuestisünd Piret Kriivan: Eesti lugu on rahvuse lugu Aleksandr Ljubimov: hirm on parim motivaator – nii meil kui ka teil (12) Tallinn 800: miks on Tallinna arheoloogias nii vähe jälgi lastest? Arter Mirjam Nutov: kui riik tahab ääremaalt välja kolida, siis tuleb seda teha intelligentselt (11) Säärejooksukonkursse on siinmail alati peetud Ilona Leib: kunst puudutab ka mitte meeldides Särgist sõbani, pottmütsist põlleni – ja kõik oma kätega! Eestist pärit saladetektiivist sai ühtäkki kirjanik 2500 fantastilist kilomeetrit. Jaagup Kreem täitis oma ammuse unistuse Psühholoogi juurde jooksevad kõik... Õietolmuallergia niidab jalad alt, nii et pea lõhki Sõiduproov. Volkswagen Polo GTi: küpsete maneeridega kähkusõitja Loodusmuuseum liidab ühte kivid ja liitreaalsuse 10 hullu ideed ERKI moeshow’lt – kas julged proovida? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Bonn: džässi­rütmides Beethoveni juubelile vastu

4 min lugemist
  • Bonni kaubamärk
  • Eeskuju Quasthoff
  • Mitmekesine Köln
  • Jazziklubi katusekorrusel
Bonni peaväljakule on pandud välja kümneid, kui mitte sadu Beethoveni kujusid, mida igaüks võib otse skulptorilt endale 300 euro eest soetada. FOTO: Harri Uusitorppa

Beethoveni kohalolu on ilmne igal tänavanurgal. Linna peaväljakule on pandud välja kümneid, kui mitte sadu Beethoveni kujusid, mida igaüks võib otse skulptorilt endale 300 euro eest soetada. Kuldsed ja rohekad Beethovenid tekitavad linnarahva ja turistide seas tõenäoliselt omajagu elevust. Beethoveni nägu vaatab vastu isegi valgusfoorist.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Helilooja kodumuuseumis saab vaadata originaalpartituure, tema pildid ehivad restoranide seinu. Ludwig van on kindlasti Bonni olulisim kaubamärk, millega suudavad võistelda ehk vaid maailmakuulsad Haribo kummikommid. Samas jääb mulje, et kõigest hoolimata ei seosta tavateadvus Beethovenit ja Bonni niisama kergesti kui näiteks Salzburgi ja Mozartit.

Kui näiteks Bachi on naljatamisi peetud maailma esimeseks džässmuusikuks, siis Beethoveni seosed džässimprovisatsiooniga on kaudsemad. Džässilinnana ei ole Bonn kindlasti tuntud, kuigi oma festivali korraldatakse seal juba kümnendat aastat. Jazzkaare kõrval on Jazzfest Bonn muidugi poisike.

31.05.2019 03.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto