Sisukord
Muusika
Postimees
01.06.2019
Eesti Sotsiaalminister Tanel Kiik: keegi ei saa lubada, millal teadus saab protsendi SKTst (28) Setode asemele tulevad uued kasakad Omniva ekstöötaja: IT-arendusse kulus asjatult 600 postiljoni palk (9) Majandus Marile koitis hirmutav tõde Tallinna börsi kohta Väikese riskiga investeeringut on keeruline leida Mereriigi lapsed võõrduvad merest Välismaa Põhja-Korea liider lasi äpardunud tippkohtumise arhitekti hukata (4) KOHALIK VAADE. Liberaalide edu paiskas Ungaris poliitilise kaardipaki segi (4) Süürias kardetakse Kristuse keele kadumist Arvamus Heili Sibrits: põletav prügi (3) Juhtkiri: majandus üllatas (4) Naine, kes tõi sotsidele kastanid tulest välja (17) Ratase peks on kindel (78) Saagu Nolan! (5) Ninanips uskmatutele Kultuur Häving ja uuestisünd Jeff ja Tim Nädala plaat: viharavi ilgete poliitroppuste vastu Bonn: džässi­rütmides Beethoveni juubelile vastu Lühike õpetus, kuidas perega Lätis viina järel käia (1) Sport PM Portugalis. Kris Meeke – parim kolme tiitlinõudleja järel Kodu Vabakujuline hekk kääre ei nõua AK Häving ja uuestisünd Piret Kriivan: Eesti lugu on rahvuse lugu Aleksandr Ljubimov: hirm on parim motivaator – nii meil kui ka teil (12) Tallinn 800: miks on Tallinna arheoloogias nii vähe jälgi lastest? Arter Mirjam Nutov: kui riik tahab ääremaalt välja kolida, siis tuleb seda teha intelligentselt (11) Säärejooksukonkursse on siinmail alati peetud Ilona Leib: kunst puudutab ka mitte meeldides Särgist sõbani, pottmütsist põlleni – ja kõik oma kätega! Eestist pärit saladetektiivist sai ühtäkki kirjanik 2500 fantastilist kilomeetrit. Jaagup Kreem täitis oma ammuse unistuse Psühholoogi juurde jooksevad kõik... Õietolmuallergia niidab jalad alt, nii et pea lõhki Sõiduproov. Volkswagen Polo GTi: küpsete maneeridega kähkusõitja Loodusmuuseum liidab ühte kivid ja liitreaalsuse 10 hullu ideed ERKI moeshow’lt – kas julged proovida? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jeff ja Tim

2 min lugemist
Jeff Buckley FOTO: Kaader videost

Mai lõpp 1997, Memphis, Tennessee. Jeff Buckley on tulnud siia oma teist albumit lõpetama. New Yorgis koos kuulsa Tom Verlaine’iga salvestamisest ei tulnud laulja arvates midagi välja.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tuli muuta nii keskkonda kui ka suunda. Kohe hakkasid kohale jõudma ka Buckley bändikaaslased, et töö võiks alata. Aga enne veel otsustas ta teha ühe supluse Mississippi jões, kust kahe päeva pärast leiti ta surnukeha. Ta oli 30-aastane. Väidetavalt oli ta ujuma minnes laulnud Led Zeppelini lugu „Whole Lotta Love“ Kehast ei leitud ei alkoholi ega narkootikume, ka enesetapu võimalus olevat välistatud.

Eluajal ilmus talt ainult üks plaat, „Grace“ (1994), mis sisaldas peale omaloomingu kavereid nii erinevast muusikalisest skaalast kui Nina Simone, Benjamin Britten ja Leonard Cohen  tema „Hallelujah’st“​ kaverdas Buckley küll John Cale’i tribuutversiooni. Lahtiste struktuuride ja džässimaitsega gooti folk-rokk on selle kohta muu hulgas öeldud. Plaat, mida ei müüdud küll kõigepealt väga hästi, kuid kriitika tunnustas, kultus-jälgijaskond tekkis ja hiljem on see jõudnud enamikku „kõigi aegade 100 parimat rokiplaati“ nimistutesse. Nagu on Jeff Buckley jõudnud enamikku kõigi aegade parimate lauljate nimistutesse. Ühtlasi on jõudnud ta ka kõigi aegade ilusaimate inimeste nimistusse. Samuti on ta jõudnud nimistusse inimestest, kelle kohta on öeldud, et nad on korraga nii tagasihoidlikud kui ka edevad. Ka on Jeff Buckley jõudnud nende nimistusse, kes on pärast surma saanud USA nr 1 singli.

31.05.2019 03.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto