Sisukord
Kodustiil
Tänane leht
01.06.2019
Eesti Sotsiaalminister Tanel Kiik: keegi ei saa lubada, millal teadus saab protsendi SKTst (28) Setode asemele tulevad uued kasakad Omniva ekstöötaja: IT-arendusse kulus asjatult 600 postiljoni palk (9) Majandus Marile koitis hirmutav tõde Tallinna börsi kohta Väikese riskiga investeeringut on keeruline leida Mereriigi lapsed võõrduvad merest Välismaa Põhja-Korea liider lasi äpardunud tippkohtumise arhitekti hukata (4) KOHALIK VAADE. Liberaalide edu paiskas Ungaris poliitilise kaardipaki segi (4) Süürias kardetakse Kristuse keele kadumist Arvamus Heili Sibrits: põletav prügi (3) Juhtkiri: majandus üllatas (4) Naine, kes tõi sotsidele kastanid tulest välja (17) Ratase peks on kindel (74) Saagu Nolan! (5) Ninanips uskmatutele Kultuur Häving ja uuestisünd Jeff ja Tim Nädala plaat: viharavi ilgete poliitroppuste vastu Bonn: džässi­rütmides Beethoveni juubelile vastu Lühike õpetus, kuidas perega Lätis viina järel käia (1) Sport PM Portugalis. Kris Meeke – parim kolme tiitlinõudleja järel Kodu Vabakujuline hekk kääre ei nõua AK Häving ja uuestisünd Piret Kriivan: Eesti lugu on rahvuse lugu Aleksandr Ljubimov: hirm on parim motivaator – nii meil kui ka teil (12) Tallinn 800: miks on Tallinna arheoloogias nii vähe jälgi lastest? Arter Mirjam Nutov: kui riik tahab ääremaalt välja kolida, siis tuleb seda teha intelligentselt (11) Säärejooksukonkursse on siinmail alati peetud Ilona Leib: kunst puudutab ka mitte meeldides Särgist sõbani, pottmütsist põlleni – ja kõik oma kätega! Eestist pärit saladetektiivist sai ühtäkki kirjanik 2500 fantastilist kilomeetrit. Jaagup Kreem täitis oma ammuse unistuse Psühholoogi juurde jooksevad kõik... Õietolmuallergia niidab jalad alt, nii et pea lõhki Sõiduproov. Volkswagen Polo GTi: küpsete maneeridega kähkusõitja Loodusmuuseum liidab ühte kivid ja liitreaalsuse 10 hullu ideed ERKI moeshow’lt – kas julged proovida? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vabakujuline hekk kääre ei nõua

4 min lugemist
Vabakujuline hekk, mis koosneb siberi kontpuudest ja aed-hortensiatest. Väravat raamivad näärelehised kibuvitsad. Hiljem kasvab kontpuu Gülnara Tartese sõnul aedhortensiast kõrgemaks ja tekib ühesuguse rütmiga lainetus. FOTO: Gülnara Tartes

Kui iidsetel aegadel soovisid aednikud allutada loodust ja rajada aedu, mis võõrdusid loodusest, siis tänapäeval on jõutud ringiga algusesse tagasi ning hakatud matkima vabakujulisi looduslähedasi lahendusi, seda ka koduaeda ümbritseva heki rajamisel.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Väga kauneid vabakujulisi hekke saab rajada erinevatest õitsvatest ilupõõsaste gruppidest: ka elupuud ja kuused sobivad, kui lasta neil segamatult kasvada. Põõsaste gruppide vahele võib Gülnara Tartese sõnul soovi korral istutada ka mõne soolopõõsa.

«Meie aia hekkide ilupõõsad on valitud nõnda, et terve hooaeg õitseks mõni grupp põõsaid: enelad, sirelid, veigelad, jasmiinid, aedhortensiad, põõsasmaranad, kontpuud, deutsiad, pargiroosid,» rääkis Nõmmiku hobihäärberi perenaine.

31.05.2019 03.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto