Sisukord
Investeerimine
Tänane leht
01.06.2019
Eesti Sotsiaalminister Tanel Kiik: keegi ei saa lubada, millal teadus saab protsendi SKTst (28) Setode asemele tulevad uued kasakad Omniva ekstöötaja: IT-arendusse kulus asjatult 600 postiljoni palk (9) Majandus Marile koitis hirmutav tõde Tallinna börsi kohta Väikese riskiga investeeringut on keeruline leida Mereriigi lapsed võõrduvad merest Välismaa Põhja-Korea liider lasi äpardunud tippkohtumise arhitekti hukata (4) KOHALIK VAADE. Liberaalide edu paiskas Ungaris poliitilise kaardipaki segi (4) Süürias kardetakse Kristuse keele kadumist Arvamus Heili Sibrits: põletav prügi (3) Juhtkiri: majandus üllatas (4) Naine, kes tõi sotsidele kastanid tulest välja (17) Ratase peks on kindel (74) Saagu Nolan! (5) Ninanips uskmatutele Kultuur Häving ja uuestisünd Jeff ja Tim Nädala plaat: viharavi ilgete poliitroppuste vastu Bonn: džässi­rütmides Beethoveni juubelile vastu Lühike õpetus, kuidas perega Lätis viina järel käia (1) Sport PM Portugalis. Kris Meeke – parim kolme tiitlinõudleja järel Kodu Vabakujuline hekk kääre ei nõua AK Häving ja uuestisünd Piret Kriivan: Eesti lugu on rahvuse lugu Aleksandr Ljubimov: hirm on parim motivaator – nii meil kui ka teil (12) Tallinn 800: miks on Tallinna arheoloogias nii vähe jälgi lastest? Arter Mirjam Nutov: kui riik tahab ääremaalt välja kolida, siis tuleb seda teha intelligentselt (11) Säärejooksukonkursse on siinmail alati peetud Ilona Leib: kunst puudutab ka mitte meeldides Särgist sõbani, pottmütsist põlleni – ja kõik oma kätega! Eestist pärit saladetektiivist sai ühtäkki kirjanik 2500 fantastilist kilomeetrit. Jaagup Kreem täitis oma ammuse unistuse Psühholoogi juurde jooksevad kõik... Õietolmuallergia niidab jalad alt, nii et pea lõhki Sõiduproov. Volkswagen Polo GTi: küpsete maneeridega kähkusõitja Loodusmuuseum liidab ühte kivid ja liitreaalsuse 10 hullu ideed ERKI moeshow’lt – kas julged proovida? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Marile koitis hirmutav tõde Tallinna börsi kohta

3 min lugemist
Investor Mari FOTO: .

Viimast kuud sõnades kokku võtta on üllatavalt raske, kuigi eesti keel on ju rikas. Asi on selles, et midagi ei läinud otseselt halvasti, aga midagi ei läinud isegi kaudselt hästi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Suurim murelaps, aga samas ka võimalus on Eesti panganduse turuliider Swedbank. Ostsin seda languse pealt, aga aktsia on pärast juhatuse vahetust veelgi sügavamasse auku kukkunud. Näiteks seda lugu kirjutades on aktsia hind 135 Rootsi krooni, samas kui mina ostsin 171 krooni pealt.

Aga see pole veel kõik. Minu kahjumit süvendab Rootsi krooni kursi rekordiline langus. Nimelt on kroon kümne aasta kõige madalamal tasemel. Nii kasvab minu kahjum Swedbankiga, samal ajal tegi pank ise esimeses kvartalis väga tugeva tulemuse.

Aga selles probleemis näen ma hoopis võimalust ning kaalun juba teist kuud hoopis Swedbanki juurde osta. Sest kokkuvõttes on aktsia odav (hinnasiht on endiselt pigem 200 krooni), aga veelgi odavamaks teeb ostmise krooni kursivahe euroga.

31.05.2019 03.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto