Sisukord
Maailm
Postimees
01.06.2019
Eesti Sotsiaalminister Tanel Kiik: keegi ei saa lubada, millal teadus saab protsendi SKTst (28) Setode asemele tulevad uued kasakad Omniva ekstöötaja: IT-arendusse kulus asjatult 600 postiljoni palk (9) Majandus Marile koitis hirmutav tõde Tallinna börsi kohta Väikese riskiga investeeringut on keeruline leida Mereriigi lapsed võõrduvad merest Välismaa Põhja-Korea liider lasi äpardunud tippkohtumise arhitekti hukata (4) KOHALIK VAADE. Liberaalide edu paiskas Ungaris poliitilise kaardipaki segi (4) Süürias kardetakse Kristuse keele kadumist Arvamus Heili Sibrits: põletav prügi (3) Juhtkiri: majandus üllatas (4) Naine, kes tõi sotsidele kastanid tulest välja (17) Ratase peks on kindel (78) Saagu Nolan! (5) Ninanips uskmatutele Kultuur Häving ja uuestisünd Jeff ja Tim Nädala plaat: viharavi ilgete poliitroppuste vastu Bonn: džässi­rütmides Beethoveni juubelile vastu Lühike õpetus, kuidas perega Lätis viina järel käia (1) Sport PM Portugalis. Kris Meeke – parim kolme tiitlinõudleja järel Kodu Vabakujuline hekk kääre ei nõua AK Häving ja uuestisünd Piret Kriivan: Eesti lugu on rahvuse lugu Aleksandr Ljubimov: hirm on parim motivaator – nii meil kui ka teil (12) Tallinn 800: miks on Tallinna arheoloogias nii vähe jälgi lastest? Arter Mirjam Nutov: kui riik tahab ääremaalt välja kolida, siis tuleb seda teha intelligentselt (11) Säärejooksukonkursse on siinmail alati peetud Ilona Leib: kunst puudutab ka mitte meeldides Särgist sõbani, pottmütsist põlleni – ja kõik oma kätega! Eestist pärit saladetektiivist sai ühtäkki kirjanik 2500 fantastilist kilomeetrit. Jaagup Kreem täitis oma ammuse unistuse Psühholoogi juurde jooksevad kõik... Õietolmuallergia niidab jalad alt, nii et pea lõhki Sõiduproov. Volkswagen Polo GTi: küpsete maneeridega kähkusõitja Loodusmuuseum liidab ühte kivid ja liitreaalsuse 10 hullu ideed ERKI moeshow’lt – kas julged proovida? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Põhja-Korea liider lasi äpardunud tippkohtumise arhitekti hukata

2 min lugemist
  • Märtsis lasi Põhja-Korea maha viis ametnikku, väidab Lõuna-Korea ajaleht.
  • Hukatute seas on viimase Kim Jong-uni ja Donald Trumpi kohtumise korraldaja.
  • Lisaks on saadetud mitu läbirääkimismeekonna liiget töölaagrisse.
  • Põhja-Korea meedia andis ametnikele karmi hoiatuse jääda võimule lojaalseks.
Põhja-Korea eriesindaja suhetes Ameerika Ühendriikidega Kim Hyok-chol valmistas ette Kim Jong-uni ja Donald Trumpi veebruarikuist kohtumist Vietnamis, kuid on nüüdseks väidetavalt reetmise eest hukatud. FOTO: Yonhap/EPA/Scanpix

Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni ebaõnnestunud kohtumise järel Hanois Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpiga on väidetavalt viidud kommunistliku riigi tippametnike seas läbi puhastus. Teiste seas hukati Vietnami kohtumist organiseerinud riigi eriesindaja suhetes Ühendriikidega Kim Hyok-chol ja Korea Töölispartei asejuht Kim Yong-chol saadeti vangilaagrisse.

Tellijale Tellijale

Neljapäeval avaldas Põhja-Korea Töölispartei ajaleht Rodong Sinmun kommentaari, milles hoiatas ametnikke, kes «teesklevad suure liidri heaks töötamist tema juuresolekul, kuid hoiavad ülal teisi unistusi tema seljataga», parteivastaste ja kontrrevolutsiooniliste tegude eest. «Sellised isikud ei suuda pääseda revolutsiooni karmi kohtumõistmise eest,» ähvardas väljaanne.

Lõuna-Korea analüütikute sõnul on naaberriigi meedia avaldanud selliseid hoiatusi varem puhkudel, kui on tarvis olnud korraldada poliitilist puhastust või kutsuda korrale eliidi esindajaid, keda kahtlustatakse väheses lojaalsuses.

31.05.2019 03.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto