Sisukord
Eesti
Postimees
01.06.2019
Eesti Sotsiaalminister Tanel Kiik: keegi ei saa lubada, millal teadus saab protsendi SKTst (28) Setode asemele tulevad uued kasakad Omniva ekstöötaja: IT-arendusse kulus asjatult 600 postiljoni palk (9) Majandus Marile koitis hirmutav tõde Tallinna börsi kohta Väikese riskiga investeeringut on keeruline leida Mereriigi lapsed võõrduvad merest Välismaa Põhja-Korea liider lasi äpardunud tippkohtumise arhitekti hukata (4) KOHALIK VAADE. Liberaalide edu paiskas Ungaris poliitilise kaardipaki segi (4) Süürias kardetakse Kristuse keele kadumist Arvamus Heili Sibrits: põletav prügi (3) Juhtkiri: majandus üllatas (4) Naine, kes tõi sotsidele kastanid tulest välja (17) Ratase peks on kindel (78) Saagu Nolan! (5) Ninanips uskmatutele Kultuur Häving ja uuestisünd Jeff ja Tim Nädala plaat: viharavi ilgete poliitroppuste vastu Bonn: džässi­rütmides Beethoveni juubelile vastu Lühike õpetus, kuidas perega Lätis viina järel käia (1) Sport PM Portugalis. Kris Meeke – parim kolme tiitlinõudleja järel Kodu Vabakujuline hekk kääre ei nõua AK Häving ja uuestisünd Piret Kriivan: Eesti lugu on rahvuse lugu Aleksandr Ljubimov: hirm on parim motivaator – nii meil kui ka teil (12) Tallinn 800: miks on Tallinna arheoloogias nii vähe jälgi lastest? Arter Mirjam Nutov: kui riik tahab ääremaalt välja kolida, siis tuleb seda teha intelligentselt (11) Säärejooksukonkursse on siinmail alati peetud Ilona Leib: kunst puudutab ka mitte meeldides Särgist sõbani, pottmütsist põlleni – ja kõik oma kätega! Eestist pärit saladetektiivist sai ühtäkki kirjanik 2500 fantastilist kilomeetrit. Jaagup Kreem täitis oma ammuse unistuse Psühholoogi juurde jooksevad kõik... Õietolmuallergia niidab jalad alt, nii et pea lõhki Sõiduproov. Volkswagen Polo GTi: küpsete maneeridega kähkusõitja Loodusmuuseum liidab ühte kivid ja liitreaalsuse 10 hullu ideed ERKI moeshow’lt – kas julged proovida? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Setode asemele tulevad uued kasakad

10 min lugemist
Mart Kallas on üks väheseid Petseris, kes kuulab iga päev eestikeelset raadiot. Tema lemmikud on Vikerraadio ja Raadio Elmar. «Aga ega ma ei tahagi enam kuulata, muudkui kaklevad,» lausub Mart veidi nukravõitu häälega, istudes isa ehitatud kodumaja trepil. FOTO: Jaanus Piirsalu

Postimees uuris, milline näeb välja elu üle Vene piiri aladel, millest mõned Eesti poliitikud ei taha vähemalt sõnades kuidagi loobuda.

Tellijale Tellijale

Setode kuulsa kandlemängumeistri Ivan Jürisaare majas Petserimaal kunagises setode külas Olohkuvas (venepäraselt Olohhovo) elab Lõuna-Venemaalt pärit Timofei Bondar. See iseloomustab hästi sõdadevahelisel ajal Eestile kuulunud Petserimaa rahvastiku kiiret muutumist: venelastest ja setudest põliselanike asemele tuleb üha rohkem uusasukaid linnadest ja mujalt Venemaalt.

Pihkvast Luhamaa piiripunkti viiva maantee ääres kõrvuti asuvates Olohkuva ja Radaja (Sigovo) külas elasid veel 20 aastat tagasi setod nagu paljudes ümbruskonna külades. Praegu ei ela Olohkuvas ja Radajal alaliselt ühtegi setot ega ka venelast, kes oleks seal sündinud. Ümbruskonna küladeski leiab vaid mõne üksiku, kes elab oma vanaisade maal.

31.05.2019 03.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto