Sisukord
Eesti
Tänane leht
01.06.2019
Eesti Sotsiaalminister Tanel Kiik: keegi ei saa lubada, millal teadus saab protsendi SKTst (28) Setode asemele tulevad uued kasakad Omniva ekstöötaja: IT-arendusse kulus asjatult 600 postiljoni palk (9) Majandus Marile koitis hirmutav tõde Tallinna börsi kohta Väikese riskiga investeeringut on keeruline leida Mereriigi lapsed võõrduvad merest Välismaa Põhja-Korea liider lasi äpardunud tippkohtumise arhitekti hukata (4) KOHALIK VAADE. Liberaalide edu paiskas Ungaris poliitilise kaardipaki segi (4) Süürias kardetakse Kristuse keele kadumist Arvamus Heili Sibrits: põletav prügi (3) Juhtkiri: majandus üllatas (4) Naine, kes tõi sotsidele kastanid tulest välja (17) Ratase peks on kindel (74) Saagu Nolan! (5) Ninanips uskmatutele Kultuur Häving ja uuestisünd Jeff ja Tim Nädala plaat: viharavi ilgete poliitroppuste vastu Bonn: džässi­rütmides Beethoveni juubelile vastu Lühike õpetus, kuidas perega Lätis viina järel käia (1) Sport PM Portugalis. Kris Meeke – parim kolme tiitlinõudleja järel Kodu Vabakujuline hekk kääre ei nõua AK Häving ja uuestisünd Piret Kriivan: Eesti lugu on rahvuse lugu Aleksandr Ljubimov: hirm on parim motivaator – nii meil kui ka teil (12) Tallinn 800: miks on Tallinna arheoloogias nii vähe jälgi lastest? Arter Mirjam Nutov: kui riik tahab ääremaalt välja kolida, siis tuleb seda teha intelligentselt (11) Säärejooksukonkursse on siinmail alati peetud Ilona Leib: kunst puudutab ka mitte meeldides Särgist sõbani, pottmütsist põlleni – ja kõik oma kätega! Eestist pärit saladetektiivist sai ühtäkki kirjanik 2500 fantastilist kilomeetrit. Jaagup Kreem täitis oma ammuse unistuse Psühholoogi juurde jooksevad kõik... Õietolmuallergia niidab jalad alt, nii et pea lõhki Sõiduproov. Volkswagen Polo GTi: küpsete maneeridega kähkusõitja Loodusmuuseum liidab ühte kivid ja liitreaalsuse 10 hullu ideed ERKI moeshow’lt – kas julged proovida? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Omniva ekstöötaja: IT-arendusse kulus asjatult 600 postiljoni palk

4 min lugemist
  • Kuna Omniva nägi ette, et pakiveo maht üha kasvab, otsustati luua uus tarkvara.
  • Kaks aastat tagasi tekkis ettevõtte juhtkonna ja arendajate vahel konflikt.
  • Töötaja väidab, et arenduse kulud kasvasid kordi.
Omniva juht Ansi Arumeel pareerib kõiki endise IT-tiimi süüdistusi: tema sõnul läks mõne aasta taguse konfliktiga kaduma vaid aeg, mitte raha. FOTO: Eero Vabamägi

Omniva endine IT-töötaja väidab, et riigifirma tarkvarasüsteemidesse kulutati asjatult miljoneid eurosid ning omaaegsed äpardused viisid hiljem avalikkuse ette jõudnud probleemideni. Ettevõte vastab, et mõne aasta tagune arendus läks tõepoolest aia taha, kuid kogu raha läks sada protsenti asja ette.

Tellijale Tellijale

Omniva ekstöötaja, IT-ekspert Jaak (pärisnimi jääb toimetuse teada) ärritus tõsiselt, kui nägi järjepanu ajakirjanduses teateid, kuidas Omnival tekkisid jõuluperioodil tõrked pakiäris ning kojukannet kummitab rahapuudus dotatsioonist hoolimata.

Ta väidab teadvat, et probleemide kese on miski, millest seni pole avalikult räägitud – äpardunud IT-projekt.

«Mis kõige hullem... keegi ei taha vastutada,» ütleb ta.

Pingutades veri ninast välja

Omniva nägi 2016. aastal ette, et pakiveo maht hakkab iga aastaga hüppeliselt kasvama. Praegu saab kinnitada, et kui kolm aastat tagasi saadeti läbi riigiettevõtte seitse miljonit pakki, siis mullu 14 miljonit.

Toona aimati, et senised IT-süsteemid kasvavat tulva välja ei kannata. Logistikat hallati läbi tarkvara, mis kandis nime EPLIS (Eesti Posti logistika infosüsteem). Pehmelt öeldes iidne programm. Analüüsidest selgus, et EPLIS peab vastu veel heal juhul kaks aastat. See oli veel optimistlik prognoos.

31.05.2019 03.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto