Sisukord
Arvustused
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Palju õnne kooliaasta lõpu puhul!

3 min lugemist
Octavia Spencer hiilgab madala eelarvega õudusfilmis «Mamps».   FOTO: Kaader filmist

Õuduspõneviku «Mamps» näol on tegemist didaktilise linateosega põhikooli lõpuklasside õpilastele. Pärast ühist filmivaatamist saab õpetaja püstitada klassile arutlemiseks kaks teemat: a) miks koolikiusamine on halb; b) miks vastutulelik võõras on ohtlik. Kogenud pedagoog sõnastab need teemad kindlasti osavamalt. Kui Tervise Arengu Instituut levitajaga kokkuleppele jõuab, siis võib filmi lülitada põhikooli terviseõpetuse programmi.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Lühidalt seisneb filmi sisu selles, kuidas üksildane ja veider, loomaarsti abilisena leiba teeniv Sue Ann (Octavia Spencer) ostab grupile gümnasistidele kasti alkoholi ning kutsub nad oma keldrisse pidutsema. Loomulikult selgub aja jooksul, et Sue Ann – nagu iga normaalne täiskasvanu – ei salli tegelikult võõraid teismelisi. Enamgi veel –​ Sue Ann hakkab piibelliku visadusega vanemate patte laste kaela nuhtlema.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto