Sisukord
Merendus
Postimees
01.06.2019
Eesti Sotsiaalminister Tanel Kiik: keegi ei saa lubada, millal teadus saab protsendi SKTst (28) Setode asemele tulevad uued kasakad Omniva ekstöötaja: IT-arendusse kulus asjatult 600 postiljoni palk (9) Majandus Marile koitis hirmutav tõde Tallinna börsi kohta Väikese riskiga investeeringut on keeruline leida Mereriigi lapsed võõrduvad merest Välismaa Põhja-Korea liider lasi äpardunud tippkohtumise arhitekti hukata (4) KOHALIK VAADE. Liberaalide edu paiskas Ungaris poliitilise kaardipaki segi (4) Süürias kardetakse Kristuse keele kadumist Arvamus Heili Sibrits: põletav prügi (3) Juhtkiri: majandus üllatas (4) Naine, kes tõi sotsidele kastanid tulest välja (17) Ratase peks on kindel (78) Saagu Nolan! (5) Ninanips uskmatutele Kultuur Häving ja uuestisünd Jeff ja Tim Nädala plaat: viharavi ilgete poliitroppuste vastu Bonn: džässi­rütmides Beethoveni juubelile vastu Lühike õpetus, kuidas perega Lätis viina järel käia (1) Sport PM Portugalis. Kris Meeke – parim kolme tiitlinõudleja järel Kodu Vabakujuline hekk kääre ei nõua AK Häving ja uuestisünd Piret Kriivan: Eesti lugu on rahvuse lugu Aleksandr Ljubimov: hirm on parim motivaator – nii meil kui ka teil (12) Tallinn 800: miks on Tallinna arheoloogias nii vähe jälgi lastest? Arter Mirjam Nutov: kui riik tahab ääremaalt välja kolida, siis tuleb seda teha intelligentselt (11) Säärejooksukonkursse on siinmail alati peetud Ilona Leib: kunst puudutab ka mitte meeldides Särgist sõbani, pottmütsist põlleni – ja kõik oma kätega! Eestist pärit saladetektiivist sai ühtäkki kirjanik 2500 fantastilist kilomeetrit. Jaagup Kreem täitis oma ammuse unistuse Psühholoogi juurde jooksevad kõik... Õietolmuallergia niidab jalad alt, nii et pea lõhki Sõiduproov. Volkswagen Polo GTi: küpsete maneeridega kähkusõitja Loodusmuuseum liidab ühte kivid ja liitreaalsuse 10 hullu ideed ERKI moeshow’lt – kas julged proovida? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mereriigi lapsed võõrduvad merest

4 min lugemist
Meresõbra merekool on jõudnud Räpinasse. FOTO: Eneli Liepkalns

Veeõnnetuses kaotab elu tõenäolisemalt vanem inimene, näitab statistika. See ei tähenda, et lapsed oleks viimaks ometi õppinud ujuma ja veekogul turvaliselt käituma, vaid hoopis seda, et lapsed satuvad vee lähedusse järjest harvem ja on merest võõrdunud, ütleb vetelpääste seltsi esimees Gert Teder.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Noortega juhtunud traagilise lõpuga veeõnnetuste hulk on viimastel aastatel järjest vähenenud. Kuigi lapsed satuvad suplemisel ja vee ääres mängides jätkuvalt sekeldustesse, uppus 2018. aastal vaid üks laps, kes vajus kodutiigil läbi jää. Ülejäänud päästeti või jõudsid iseseisvalt kaldale.

Organisatsioone, kes tahaksid noorte veeohutuse alase teadlikkuse tõusu enda teeneks kirjutada, on rohkem kui üks. Paraku tõdevad mitmed neist, et esmast mereharidust ei koordineeri keegi. Merelise algõppe ja veeohutusega tegelevad organisatsioonid on killustunud ning raha peavad nad oma kulude katteks ise otsima.

31.05.2019 03.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto