Vene saadik: intsidentide puhuks oleks soovitav otsene suhtluskanal

Vene suursaadik Eestis Aleksandr Petrov ütleb, et Tallinnast Peterburi võiks rongiga saada nelja ja poole tunniga, kui kahe riigi taristuministrid selles kokku lepivad. FOTO: Eero Vabamägi

Transpordi eest vastutavad Eesti ja Vene ministrid arutavad sel nädalal Tallinn-Peterburi kiirrongi käimapanekut.

Tellijale Tellijale

Venemaa suursaadik Eestis Aleksandr Petrov ütles intervjuus Postimehele, et Eesti ja Venemaa vahel oleks soovitav usaldusväärne suhtluskanal, arvestades intsidenti raketi kaotanud Hispaania hävitajaga. Kersti Kaljulaidi ja Vladimir Putini kohtumise tulemuste esimesed positiivsed märgid on tema sõnul juba näha.

Üle pika aja toimunud Eesti ja Venemaa presidentide kohtumisest on möödunud ligi poolteist kuud. Kas te näete juba mingeid positiivseid märke, mida Eesti ärimehed on nii väga lootnud?

Kõigepealt peab ütlema, et mind üllatas kriitika Eestis enne ja pärast visiiti, sest kohtumine näitas ju, et meie dialoog pole mitte ainult võimalik, vaid on ka äärmiselt vajalik. Kui presidendid saavad omavahel suhelda ja arutada keerulisi küsimusi rahulikus ja vaenust vabas õhkkonnas, on see hea signaal ka kõigile teistele. President Kaljulaidiga viibis samal ajal Moskvas ka esinduslik Eesti ärimeeste koosseis, teiste hulgas Tiit Vähi, Enn Veskimägi ja Oleg Ossinovski. Neile ja Venemaa ärimeestele oli see kohtumine hea märk.

04.06.2019 06.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto