Sisukord
Auto
Tänane leht
08.06.2019
Eesti Pooliku kooseluseaduse eest hüvitist nõudnud geipaar jääb rahata (9) Setode lahkumine: kõigepealt lapsed, siis vanemad (2) Solman saab osakonna ja hakkab sündimust kasvatama (4) Majandus Börsifirmadel kehvavõitu ajad Intress jääb veel kauaks madalaks Tüli riigiga ajas Hiiumaa väikesadama plaani uppi (2) Välismaa Eesti pääses mittealalise liikmena ÜRO Julgeolekunõukogusse «Turvalised valimised» Kasahstanis Põuases Tšaadis on iga veetilk ellujäämiseks väärtuslik (3) Arvamus Juhtkiri: uhkusega näpud mulda Martin Kutti: leppeta Brexiti ohtlik illusioon (7) Sutteri peas põleb mitu mütsi (8) Lahingupaari lagunemine (2) Taltunud taat-feminist Ainulaadne talent Luua 500 ehk salanägu vaatab aknast välja (1) Disani uus elutuba Viis parimat sel aastal ilmunud albumit suvisteks autosõitudeks Kurb lugu, millel on õnnelik lõpp Nädala plaat. Kaunishingest sirgub pirtsakas parempoolne Kultuur Luua 500 ehk salanägu vaatab aknast välja (1) Disani uus elutuba Viis parimat sel aastal ilmunud albumit suvisteks autosõitudeks Kurb lugu, millel on õnnelik lõpp Nädala plaat. Kaunishingest sirgub pirtsakas parempoolne Sport «Reimi rünnaku» esmaesitlus jõuab vaatajateni Olümpianormi täitnud Johannes Erm: polnud kerge, aga teadsin, mida sihin Marc Gasoli resultatiivsus – Toronto Raptorsi salarelv Kodu Praktiline terrass toob aia tuppa AK Teadlane, kes uurib potipõllundust kui maailmapäästvat tegevust (2) Tallinn 800: kurja eest varjule ehk mida räägivad lukud lukustatust? Oliver Laas: defineerimine ja veenmine (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: hingelt noor maestro Eri Klas juubeldas Juku-Kalle Raid: Mart Nutile ja meile kõigile kaasa Luua 500 ehk salanägu vaatab aknast välja (1) Disani uus elutuba Viis parimat sel aastal ilmunud albumit suvisteks autosõitudeks Kurb lugu, millel on õnnelik lõpp Nädala plaat. Kaunishingest sirgub pirtsakas parempoolne Arter Tallinki juhatuse liige Kadri Land: Tallinna-Helsingi tunnelit ei tule! (30) Tänane juubilar: Postimehe Arter sündis kirglikus kultuurisõjas 1000 numbrit hiljem - Arteri esimese kaaneloo kangelane Steve Jürvetson: Maine, ka riigi maine hoidmisega tuleb pidevalt tööd teha (1) Kuninglik ahelsuitsetaja - Taani kuninganna Margrethe II (2) Filmiarvustus: lossis juhtub lõpuks alati midagi Mis toimub kodukohviku köögipoolel? Ma ei tea, kas sa ikka tahad seda teada... VIDEO: Kümme minutit kargamist ja 14 kilo kadunud Sõiduproov. 6 asja, mida me juba teame uuest Subaru Foresterist Tehnoloogiamaailmade sõda. Kuhu viib Huawei boikottimine ja kuidas see meid mõjutab? (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sõiduproov. 6 asja, mida me juba teame uuest Subaru Foresterist

3 min lugemist
Subaru Forester e-Boxer. Viin 03-06-19. FOTO: Esta Tatrik

Aasta lõpul jõuab Eestisse uus Subaru Forester. Arter käis esimeste seas uurimas, mida tähendab e-Boxer ja mis on uut Foresteri euroversioonil.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

1. Niisiis, uus Forester. Näeb välja üsna samasugune nagu eelmine Forester?

Välimuselt tõesti. Muudeti teadlikult väga vähe, sest klientidele auto disain meeldis. Milleks teha ümber seda, mis töötab? Interjööris on muutusi rohkem, see on ka varasemast avaram. Tegemist on siiski läbinisti uue autoga, mille aluseks uus platvorm. Lisaks bensiinimootorile saab nüüd kasutusele võtta hübriidi. Teadaolevalt on juba töös ka elektri jõul liikuv versioon. Testipolügoonile Viini kohale lennanud Jaapani insenerid tõrjusid sellekohased küsimused viisaka naeratusega ega soovinud elektri-Subarust veel sõnagi rääkida. Ent on päris selge, et mõne aasta jooksul see tuleb.

2. e-Boxer. Mida see tähendab?

Tähistab hübriidajamit, mis säästab kütust ja teeb sõidu sujuvamaks. Täpsemalt on tegemist poolhübriidiga, mis tähendab, et uuel Foresteril on kaks mootorit ja istmete alla mahutatud väike akupakk. Vabalthingavat kaheliitrist bensiinimootorit (150 hj) toetab 13,5 kW elektriajam. Ametlikke andmeid veel pole, aga süsteemi kütusesääst peaks eeldatavalt olema umbes kümme protsenti. Ega Forester ei jää ainsaks poolhübriidiks, süsteem võetakse kasutusele nii XV kui ka Impreza juures.

3. Kas Eestisse tuleb Forester edaspidi ainult e-Boxerina?

07.06.2019 10.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto