Sisukord
Eesti
Tänane leht
08.06.2019
Eesti Pooliku kooseluseaduse eest hüvitist nõudnud geipaar jääb rahata (9) Setode lahkumine: kõigepealt lapsed, siis vanemad (2) Solman saab osakonna ja hakkab sündimust kasvatama (4) Majandus Börsifirmadel kehvavõitu ajad Intress jääb veel kauaks madalaks Tüli riigiga ajas Hiiumaa väikesadama plaani uppi (2) Välismaa Eesti pääses mittealalise liikmena ÜRO Julgeolekunõukogusse «Turvalised valimised» Kasahstanis Põuases Tšaadis on iga veetilk ellujäämiseks väärtuslik (3) Arvamus Juhtkiri: uhkusega näpud mulda Martin Kutti: leppeta Brexiti ohtlik illusioon (7) Sutteri peas põleb mitu mütsi (8) Lahingupaari lagunemine (2) Taltunud taat-feminist Ainulaadne talent Luua 500 ehk salanägu vaatab aknast välja (1) Disani uus elutuba Viis parimat sel aastal ilmunud albumit suvisteks autosõitudeks Kurb lugu, millel on õnnelik lõpp Nädala plaat. Kaunishingest sirgub pirtsakas parempoolne Kultuur Luua 500 ehk salanägu vaatab aknast välja (1) Disani uus elutuba Viis parimat sel aastal ilmunud albumit suvisteks autosõitudeks Kurb lugu, millel on õnnelik lõpp Nädala plaat. Kaunishingest sirgub pirtsakas parempoolne Sport «Reimi rünnaku» esmaesitlus jõuab vaatajateni Olümpianormi täitnud Johannes Erm: polnud kerge, aga teadsin, mida sihin Marc Gasoli resultatiivsus – Toronto Raptorsi salarelv Kodu Praktiline terrass toob aia tuppa AK Teadlane, kes uurib potipõllundust kui maailmapäästvat tegevust (2) Tallinn 800: kurja eest varjule ehk mida räägivad lukud lukustatust? Oliver Laas: defineerimine ja veenmine (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: hingelt noor maestro Eri Klas juubeldas Juku-Kalle Raid: Mart Nutile ja meile kõigile kaasa Luua 500 ehk salanägu vaatab aknast välja (1) Disani uus elutuba Viis parimat sel aastal ilmunud albumit suvisteks autosõitudeks Kurb lugu, millel on õnnelik lõpp Nädala plaat. Kaunishingest sirgub pirtsakas parempoolne Arter Tallinki juhatuse liige Kadri Land: Tallinna-Helsingi tunnelit ei tule! (30) Tänane juubilar: Postimehe Arter sündis kirglikus kultuurisõjas 1000 numbrit hiljem - Arteri esimese kaaneloo kangelane Steve Jürvetson: Maine, ka riigi maine hoidmisega tuleb pidevalt tööd teha (1) Kuninglik ahelsuitsetaja - Taani kuninganna Margrethe II (2) Filmiarvustus: lossis juhtub lõpuks alati midagi Mis toimub kodukohviku köögipoolel? Ma ei tea, kas sa ikka tahad seda teada... VIDEO: Kümme minutit kargamist ja 14 kilo kadunud Sõiduproov. 6 asja, mida me juba teame uuest Subaru Foresterist Tehnoloogiamaailmade sõda. Kuhu viib Huawei boikottimine ja kuidas see meid mõjutab? (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tänane juubilar: Postimehe Arter sündis kirglikus kultuurisõjas

5 min lugemist
Fotograaf Egert Kamenik suutis alati teha sellise pildi, mida toimetus oma vaimusilmas pealoo juures näha soovis. FOTO: Repro

Tänane Arter on läbi aegade 1000., mis annab põhjuse meenutada, kuidas kõik algas - ja algas nii, et Tartu Ülikooli nimekas õppejõud saatis teda usutlema tulnud noore ajakirjaniku, Eesti Ekspressi tulevase peatoimetaja ukse taha. Ei mingit usutlust! 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Neil kümnetel ja kümnetel kordadel, mil sai Mart Kadastiku, Postimehe vastutava väljaandja ameti-Volvos koos tema kahe lähima võitluskaaslasega Tartu ja Tallinna vahet sõidetud, kehtis vähemasti minu kui ajakirjaniku jaoks kirjutamata reegel, et kõik, mis Volvos räägitud ja kuuldud, peab Volvosse jääma. Välja arvatud üks kord, mil autos peetud mõttetalgute tulemus pidi avalikuks saama. Ja mida rohkematele ning kõvemini, seda parem.

Postimees oli 1999. aasta sügisel käima panemas uut nädalalõpuväljaannet, kontseptsioongi oli juba olemas, aga mida polnud – see oli väljaande nimi.

Igasuguseid nimevariante käis 180-kilomeetrise teekonna jooksul Volvost läbi. Kavaler. Sensor. Vaarik. Seitung. Peegel. Aga ükski ei tundunud see õige. Lõpuks oli toimetuses nimekonkurss, preemiaks 400 krooni, nüüdses vääringus 25 eurot. Pakkumisi tuli, aga selliseid, mis sobinuks, paraku mitte.

Kui nimeotsingud veeresid vaikselt toimetuse siseringis, siis uue laupäevase lisa loomine käis suure kära saatel. 1993. aasta algusest oli hakanud laupäeviti ilmuma Postimees-Extra ning 1997. aasta sügisest Margot Visnapi toimetatud Kultuur. Aga ajapikku tekkis Kadastikul mõlemaga rahulolematus. Extra oli liiga tuim, et tõmmata ligi reklaamiandjaid, ja Kultuuri luges kõigest iga neljas Postimehe lugeja, avaldab Kadastik oma elutööraamatus «Nüüd ma siis kirjutan». Nii sündis Postimehe nõukogus idee viia Extra ja Kultuur ühtede kaante vahele kokku.

Too idee, mis pani Visnapi ründama tollast Postimehe peatoimetajat, nüüdset riigikogulast Marko Mihkelsoni, paisus Visnapi õhutusel kultuuritegelaste sõjaks Postimehe vastu, mille tagajärgi sai valusalt tunda isegi asjasse mittepuutuv algaja ajakirjanik, kes läks heauskselt usutlema tunnustatud õppejõudu.

07.06.2019 10.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto