Sisukord
Film
Tänane leht
08.06.2019
Eesti Pooliku kooseluseaduse eest hüvitist nõudnud geipaar jääb rahata (9) Setode lahkumine: kõigepealt lapsed, siis vanemad (2) Solman saab osakonna ja hakkab sündimust kasvatama (4) Majandus Börsifirmadel kehvavõitu ajad Intress jääb veel kauaks madalaks Tüli riigiga ajas Hiiumaa väikesadama plaani uppi (2) Välismaa Eesti pääses mittealalise liikmena ÜRO Julgeolekunõukogusse «Turvalised valimised» Kasahstanis Põuases Tšaadis on iga veetilk ellujäämiseks väärtuslik (3) Arvamus Juhtkiri: uhkusega näpud mulda Martin Kutti: leppeta Brexiti ohtlik illusioon (7) Sutteri peas põleb mitu mütsi (8) Lahingupaari lagunemine (2) Taltunud taat-feminist Ainulaadne talent Luua 500 ehk salanägu vaatab aknast välja (1) Disani uus elutuba Viis parimat sel aastal ilmunud albumit suvisteks autosõitudeks Kurb lugu, millel on õnnelik lõpp Nädala plaat. Kaunishingest sirgub pirtsakas parempoolne Kultuur Luua 500 ehk salanägu vaatab aknast välja (1) Disani uus elutuba Viis parimat sel aastal ilmunud albumit suvisteks autosõitudeks Kurb lugu, millel on õnnelik lõpp Nädala plaat. Kaunishingest sirgub pirtsakas parempoolne Sport «Reimi rünnaku» esmaesitlus jõuab vaatajateni Olümpianormi täitnud Johannes Erm: polnud kerge, aga teadsin, mida sihin Marc Gasoli resultatiivsus – Toronto Raptorsi salarelv Kodu Praktiline terrass toob aia tuppa AK Teadlane, kes uurib potipõllundust kui maailmapäästvat tegevust (2) Tallinn 800: kurja eest varjule ehk mida räägivad lukud lukustatust? Oliver Laas: defineerimine ja veenmine (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: hingelt noor maestro Eri Klas juubeldas Juku-Kalle Raid: Mart Nutile ja meile kõigile kaasa Luua 500 ehk salanägu vaatab aknast välja (1) Disani uus elutuba Viis parimat sel aastal ilmunud albumit suvisteks autosõitudeks Kurb lugu, millel on õnnelik lõpp Nädala plaat. Kaunishingest sirgub pirtsakas parempoolne Arter Tallinki juhatuse liige Kadri Land: Tallinna-Helsingi tunnelit ei tule! (30) Tänane juubilar: Postimehe Arter sündis kirglikus kultuurisõjas 1000 numbrit hiljem - Arteri esimese kaaneloo kangelane Steve Jürvetson: Maine, ka riigi maine hoidmisega tuleb pidevalt tööd teha (1) Kuninglik ahelsuitsetaja - Taani kuninganna Margrethe II (2) Filmiarvustus: lossis juhtub lõpuks alati midagi Mis toimub kodukohviku köögipoolel? Ma ei tea, kas sa ikka tahad seda teada... VIDEO: Kümme minutit kargamist ja 14 kilo kadunud Sõiduproov. 6 asja, mida me juba teame uuest Subaru Foresterist Tehnoloogiamaailmade sõda. Kuhu viib Huawei boikottimine ja kuidas see meid mõjutab? (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Filmiarvustus: lossis juhtub lõpuks alati midagi

2 min lugemist
Kaader filmist "Me oleme alati lossis elanud". FOTO: Themoviedb.org

Üks sünkjas loss lukustatud värava taga väikelinna servas ja selle eraklikud elanikud, kaks salapärase moega õde ning nende veider, meeltesegaduses onu pluss tumehall kass ja ootamatult külla saabunud hurmurist nõbu – see on klassikaline kooslus stiilseks mõrvamüsteeriumiks või elegantseks hirmumaratoniks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Me oleme alati lossis elanud» USA, 2019

Põnevusdraama, müsteerium

Lavastaja Stacie Passon

Osades Taissa Farmiga, Alexandra Daddario, Crispin Glover, Sebastian Stan jt.

Kestab 1 tund 30 minutit

Alla 12-aastastele mittesoovitatav

Üks sünkjas loss lukustatud värava taga väikelinna servas ja selle eraklikud elanikud, kaks salapärase moega õde ning nende veider, meeltesegaduses onu pluss tumehall kass ja ootamatult külla saabunud hurmurist nõbu – see on klassikaline kooslus stiilseks mõrvamüsteeriumiks või elegantseks hirmumaratoniks. Näiteks millekski selliseks nagu aastatetagune Alejandro Amenabari «Teised» või Agatha Christie kriminaalromaanidest vändatud linalood, üks viimatisemaid neist «Ja ei jäänud teda ka» (poliitkorrektne nimeasendus «Kümnele väiksele neegrile»).

Enamasti kulgeb lugu neis umbes nii, et seltskond koguneb kuhugi eraldatud ja välismaailmaga harvas ühenduses paika... ning ühekorraga kedagi mõrvatakse või hakkab midagi tontlikku ja verd tarretama panevat juhtuma. Parkmetsa sügavuses loss ja jõukas perekond Blackwood peene õhtusöögi laua taga hillitsetult vestlemas kõike seda ju tõotab. Aga ei. Seda, mida te ootate, juhtuma ei hakka. Ja seda, mis hakkab juhtuma, te oodata ei oska, kui te just pole lugenud Shirley Jacksoni samanimelist põnevusromaani, millel film põhineb.

07.06.2019 10.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto